Fenjer opekao Vošu, bez pobednika u Surdulici

Vreme čitanja: 3min | čet. 25.08.22. | 19:59

Remi najpravedniji ishod duela u kome je Spasić doveo Radnik u vođstvo, a Busnić poravnao na početku drugog poluvremena, posle čega više nije bilo uzbuđenja - 1:1

Osmo kolo Mozzart Bet Superlige otvorio je duel jedne od dve ekipe koje još nisu okusile slast pobede i jedne od dve koje još nisu osetile gorčinu poraza. Nijedna od te dve stavke nije se promenila nakon okršaja Radnika i Vojvodine, završenog nerešenim rezultatom – 1:1, najpravednijim po svemu viđenom.

Novosađani posustaju, čak četvrti remi u poslednjih pet kola - izostanak nekoliko najbitnijih igrača, onih koji prave razliku u napadu ispostavio se kao nenadoknadiv. Ni Surduličani nemaju razlog za potpuno zadovoljstvo, ispustili su prednost iz prvog poluvremena, ali, makar na jednu noć, predali su superligaški fenjer Napretku iz Kruševca, a dodatni razlog za optimizam pred nastavak sezone mogu biti partije pojedinaca, pre svih Oreščanina, Spasića i Jokića, konačno na nivou iz prethodne sezone, kao i činjenica da se, samo dan posle povratka iz Novog Pazara, u timu pojavio Stefan Danoski. Spasić je doveo domaćina u vođstvo u 21. minutu, a konačan rezultat postavio je Busnić na samom startu drugog poluvremena.

Radnik je bolje otvorio utakmicu, Spasić već u petom minutu najavio svoje dobro izdanje, jako šutirao sa nekih 20 metara, ali je Simić bio na mestu. Gosti su brzo preuzeli potpunu inicijativu, ali prilično jalovu. Jeste se Kabić dva puta našao u izglednim situacijama pred golom Surduličana, ali u prvoj je Ranđelović intervenisao uz određene poteškoće, u drugoj je krilni napadač oštro centrirao, ali Jokić vrhom kopačke intervenisao ispred Zukića u poslednjem trenutku.

Do vođstva je domaćin stigao u 21. minutu. Oreščanin je po ko zna koji put na ovom meču osvojio jednu „ničiju“ loptu, doneo je pred kazneni prostor gostiju, Babić je odlično centrirao, pronašao Miloša Spasića između dvojice protivničkih štopera, a ovaj je neodbranjivo šutirao i savladao Simića.

Nastavila je Vojvodina da napada, pokušao je Traore iz daljine, a daleko najbolju priliku Novosađani su imali u 28. minutu, kada brzonogi Baraj umalo nije kaznio grešku kapitena Stojanovića, njegov oštar udarac sa ivice šesnaesterca Ranđelović je krajnjim naporom odbranio i lopta je prohujala tik pored stative.

Što nisu tada, gosti su uradili odmah na početku drugog poluvremena. Klasičan višak su napravili po levoj strani, Baraj je pravovremeno odigrao ka Milosavljeviću, ovaj centrirao u peterac, gde je iz drugog plana utrčao Aleksandar Busnić i bez velikih problema poslao loptu u mrežu. Kad nema osovine Simić-Nikolić, dvojica zadnjih veznih „lala“ su se pobrinula za pogodak.

Očekivalo se da će Novosađani krenuti po poptuni preokret, ali nisu imali snage za tako nešto. Radnik je čak u drugom poluvremenu uspostavio potpunu ravnotežu na terenu, prilagodio utakmicu svojoj meri, umirio tempo, tako da do kraja, za čitavo drugo poluvreme, nije bilo većih uzbuđenja.

RADNIK – VOJVODINA 1:1 (1:0)