Firmino zapalio Džedu na debiju! Het-trik za 72 minuta, Al Ahli pokazao razornu moć (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 11.08.23. | 21:46

Ubedljivo slavlje ekipe Matijasa Jajslea nad Al Hazemom, sjajni Brazilac bacio u senku veliki kiks Mendija - 3:1

Igračima takve klase i kvaliteta, koje poseduje Roberto Firmino, nije potreban nikakav period adaptacije i privikavanja na novu sredinu. Sjajni Brazlac je zablistao na svom debiju na zvaničnim utakmicama u dresu Al Ahlija, pošto je u pobedi nad Al Hazemom postigao het-trik - 3:1 (2:0).

Iako mu igra glavom nije uža specijalnost, nekadašnji as Liverpula prvi i treći pogodak na ovom meču postigao je upravo na taj način. Prvo na centaršut Al Madžrašija u šestom minutu, a na kraju u 72. minutu nakon centaršuta Alan Sen Maksiman.

Bobi je tokom utakmice, a posebno tokom prvog poluvremena odlično sarađivao sa Rijadom Marezom, a tek se očekuje da ta igra da još konkretnije rezultate. Odlični Alžirac je asistirao Firminu u 10. minutu, kojeg je pronašao na drugoj stativi.

Domaćin je i pored sigurne i dominante igre bio prinuđen i u drugom poluvremenu da igra na maksimalnom nivou, što je zapravo pruzrokovala kardinalna greška u predaji lopte Eduara Mendija. Loptu koju je uputio Francuz presekao je Vinisijus na nekih 30 metara udaljenosti od domaćeg gola, a onda ga je precizno lobovao i smanjio rezultat.

Ipak, domaćin je bio dovoljno smiren i kvalitetan da spusti loptu na zemlju, ponovo uvede meč pod svoju kontrolu i na kraju stigne do gola koji je odlučio pitanje pobednika.