Fjorentina u zoni Lige šampiona, strašna fora Nikolasa Gonzalesa

Vreme čitanja: 2min | pon. 02.10.23. | 22:35

Nikola Milenković bio kapiten u finišu u pobedi protiv Kaljarija - 3:0

Tražila se Fjorentina u pripremnom periodu, imala i onaj masakr u Beogradu - kako su toskanski mediji opisali poraz od Crvene zvezde - ali u Seriji A Viola deluje kao ozbiljan takmičarski tim. Očigledno je Vičenco Italijano sklopio kockice, i preti da će, iz senke, tražiti put ka Ligi šampiona. Fjorentina je večerašnjom pobedom nad Kaljarijem stala rame uz rame sa Juventusom i Napolijem, timovima u zoni elitnog takmičenja - 3:0.

Posebno dobro Fjorentina deluje na Artemiju Frankiju, gde koristi podršku sa tribina i vrhunsku formu Nikolasa Gonzalsesa. Argentinac ove večeri nije postigao pogodak glavom, što je u poslednje vreme postala njegova specijalnost, ali je stigao do četvrtog gola u sezoni.

Odigrao je u toj situaciji Gonzales glavom, a onda spretno pokupio otpadak i smestio ga u mrežu za inicijalno vođstvo domaćina u trećem minutu. Bilo je vrlo intenzivno poluvreme pred oba gola.

Mogao je reprezentativac Srbije Nikola Milenković da bude potencijalni tragičar. Odigrao je kratku loptu ka Teračanu, imao je otvoren put Šomorudov, ali je Mihael Kajode očistitao sa gol linije. Kasnije će Milenković u finipu susreta, posle izlaska Bonoventure, nositi i kapitensku traku. Dovoljno da po lepom pamtiti večerašnji duel i četvrtu pobedu u sedam kola prvenstva.

Fjorentina je praktično prokrčila put ka trijumfu u prvoj četvrtini utakmice. Igrao se 21. minut kada je Dosena nespretno zahvatio centaršut Ikonea i poverćao prednost Viole.

Mogao je Kljari da se vrati u meč tokom drugog poluvremena. Spašavala je prečka domaći tim, imao je i Teraćano nekoliko dobrih intervencija. Na kraju je rezervista Nzola podebljao trijumf Fjorentine.