©Reuters
©Reuters

Flamengo imao 45 minuta da osvoji Aveljanedu, ali je savršeni slobodnjak Oroza sačuvao prvo mesto Rasingu

Vreme čitanja: 3min | pet. 05.05.23. | 02:45

Brazilski gigant imao igrača više do 71. minuta i vođstvo od 1:0, ali je na kraju morao da se zadovolji jednim bodom - 1:1

Slavni brazilski Flamengo propustio je priliku koja je mogla širom da mu otvori vrata plasmana u nokaut fazu Kopa Libertadores. Ekipa Horhea Sampaolija 45 minuta je imala igrača više u Aveljanedi i vodila golom Gabigola iz finiša prvog poluvremena, ali je onda sve prosula u roku od dva minuta i ostala bez dva boda - 1:1 (0:1).

Prvo je u 71. minutu zbog neopreznog starta na 25 metara udaljenosti od svog gola drugi žuti karton zaradio desni bek Flamenga Vesli, posle čega je perfektan slobodan udarac izveo Nikolas Oroz i postavio konačan rezultat meča. Taj gol je bio višestruko dragocen za sastav Fernanda Gaga, pošto je Rasingu sačuvao prvo mesto u grupi A, sa velikih sedam bodova i praktično stavio argentinski na korak od plasmana u osminu finala.

Domaćin je prethodno od 26. minuta igrao bez Gabrijela Aučea koji je dobio dva žuta kartona u rasponu od samo jednog minuta zbog dva izuzetno neoprezna starta.

Flamengo je silovito napadao, pre svega do pogotka trećem minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Erik Pulgar asistirao Gabrijelu Barbosi kod vodećeg gola. Taj pogodak kao da je previše opustio Brazilce, koji su počeli da popuštaju sa napadima, iako su meč okončali sa 71 odsto lopte u svom posedu, ali ih je pre svega napustila koncentracija što ih je koštalo Veslijevog isključenja.

Da nije bilo Orozovog majstorstva možda bi Flamengo i uspeo da sačuva prednost i izjednači se aktuelnim liderom grupe A, ali od tog savršenog udarca Rasingovog krila jednostavno nije bilo spasa, pa je bod zasluženo ostao u Aveljanedi.