Frajburgovo brdo veće - prekid prekinuo crnu seriju

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.10.23. | 19:23

Augzburg ide kući bez bodova – 2:0

Sudar dva „brda“, ali je u tom odmeravanju, ispostavilo se, Frajburgovo veće nego Augzburgovo.

Odahnuli su na „Evropa Park“ stadionu, prekinuta je mala crna serija od tri utakmice bez pobede. Frajburg je uspeo da se vrati na pobedničku stazu i to pred novi izlazak u Evropu, gde mu ide bolje, gde gura sasvim dobro.

U utakmici koja je u velikoj meri ličila na šahovsko nadmudrivanje ili na sudar italijanskih timova tamo sredinom devedesetih, crno-beli su nadmudrili Augzburg – 2:0.

Utakmica je počela – prekidom. Dva i po minuta je trajalo većanje u VAR sobi da li je Jago srušio Šalaija ili je prvo izbacio loptu. Presuda je bila da je to penal, a Grifo je sa bele tačke poslao fudbal pod prečku (gol ovde).

Samo četiri minuta kasnije imao je gost šansu da izjednači, Tic je probao da s loptom predribla golmana Frajburga, koji je pročitao njegovu nameru i oduzeo mu loptu.

Ta šansa kao da je umrtvila i jedne i druge, jer gotovo pola sata se ništa zanimljivo nije dešavalo na terenu. Frajburg je imao kontrolu, mada nije uspevao da zapreti.

Prednost crno-belih je duplirana u 56. minutu, ponovo iz prekida, samo sada iz kornera: Grifo je upisao asistenciju, a Linhart je nadleteo kompletnu odbranu Augzburga i zakucao loptu u mrežu za 2:0 (gol ovde).

Probali su gosti da se trgnu posle toga, više nisu imali šta da izgube. Demirovića je iznenadila lopta u 67. minutu, usred šesnaesterca, a gol koji je Mičel postigao u 80. minutu poništen je zbog ofsajda nakon reakcije iz VAR sobe.