Lionel Mesi i Dejan Joveljić (©AFP)

Galaksi kolo vodi, Joveljić upisao asistenciju (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 22.04.24. | 04:31

MLS: Tim iz Los Anđelesa slavio na svom terenu u Karsonu protiv San Hozea sa 4:3

Inter Majami sa Lionelom Mesijem kolo vodi na Istoku, dok je Dejan Joveljić sa Galaksijem najbolji na Zapadu MLS lige. Tim iz Los Anđelesa sjajno je počeo novu sezonu, najavio povratak u vrh posle užasne prošle godine, gde je bio pretposlednji u konferenciji. Otišli su veterani Havijer Ernandez Čičarito i Daglas Kosta, a srpski napadač je konačno prva opcija u napadu, a to daje rezultate na startu šampionata SAD-a.

Galaksi je u Karsonu pobedio San Hose sa 4:3 i opet pobegao dva boda najbližeg pratiocu Vankuveru. Povremeni srpski reprezantativac je fantastično krenuo, pet golova na pet mečeva, ali je u poslednje vreme malo posustao. Nekadašnji napadač Crvene zvezde i Ajntrahta iz Frankfurta za četiri utakmice se samo jednom upisao u listu strelaca, a u pobedi i očuvanju liderske pozicije na Zapadu upisao je asistenciju, drugu u šampionatu.

Na startu meča je odigrao odličan dupli pas sa Gabrijelom Pekom, a prošle sezone krilo Vasko da Game je doneo prednost domaćinu već u 14. minutu. Posle posla sata igre bilo je 3:0. Raspoložen je bio Pentsil s golom iz penala i asistencijom. Činilo se tada da će Galaksi lako da dobije, ali gosti se ne predaju, preko Rodrigesa su smanjili i vratili se u igru.

U nastavku meča nekadašnji đak La Masija Riki Puć na asistenciju Peka vratio je tri gola prednosti za ekipu iz Kalifornije – 4:1. Tek tad kreće drama. Kikanović je ubrzo smanjio, a posle isključenja Salvadorca Zavelete problem za domaćina. Ebobise je sa kreča pogodio za 4:3 u 72. minutu.

Gosti su pretili u finišu sa igračem više, igralo se čak devet minuta sudijske nadoknade, ali je Galaksi uspeo da sačuva mrežu da se vrati u pobednički ritam posle poraza u gradskom derbiju prošle nedelje (1:2).

Joveljić je igrao do 85. minuta, kada je ustupio mesto Špancu Migelu Beriju. Srbin je sa šest golova u MLS ligi u vrhu, na deobi trećeg mesta sa legendarnim Luisom Suarezom iz Intera, kao i Luisom Morganom iz Njujork Red Bulsa i Kristijanom Bentekeom iz Di Si Junajtedom. Lionel Mesi je pogodio mreže sedam puta, dok je najubojitiji golgeter najbolje lige Jenkija Kolumbijac iz Real Solt Lejka Kristijan Arango sa osam pogodaka.