Sivas (©Reuters)

Galata zapela u Sivasu, Fener ponovo sam na vrhu

Vreme čitanja: 2min | čet. 11.01.24. | 17:12

Penal u 87. minutu izbio Lavovima pobedu iz ruku – 1:1

Ponovo je Fenerbahče sam na vrhu tabele turske Superlige. Sjajno kolo za žuto-plave, koji su prvo demolirali Konju (7:1), a onda dočekali danas prijatne vesti iz Sivasa, gde se Galatasaraj okliznuo i osvojio samo bod – 1:1.

Imali su Lavovi iz Istanbula pobedu u rukama, sigurnu igru, držali su Sivas daleko od gola, a onda trenutak nepažnje ih je koštao dva boda.

Kerim Demirbaj, koji je trebalo da bude junak utakmice, zbog gola za vođstvo Galatasaraja u poslednjem minutu prvog poluvremena, ispao je tragičar, jer je u 84. skrivio penal, igrajući rukom, koji je odneo žuto-crvenima trijumf.

Nervoza je toliko isekla Galatasaraj, da iako je bilo vremena da ponovo povede, jer se igralo osam minuta sudijske nadoknade, meč je završen crvenim kartonom koji je dobio Akturkoglu, jedan od vodećih igrača ekipe.

Problem za Lavove je što su promašili previše šansi u prvom poluvremenu, kada su mogli da steknu toliku prednost da mirno privedu utakmicu kraju. Demirbaj je pogodio stativu u 17. minutu, pa Mertens takođe pet minuta kasnije. A, onda je Demirbaj u 45. iskoristio šansu da dovede Galatu u vođstvo.

Nije bilo mnogo prilika u drugom delu, mada je Sivas zaigrao bolje, opasnije. Žerson Rodrigez je imao dobru priliku u 71. minutu, a Kerem Demirbaj je propustio još jednu šansu koji minut kasnije. I onda je u 84. skrivio penal...

Zato su Lavovi sada ponovo dva koraka iza Fenerbahčea.

TURSKA 1 - 16. KOLO

Alanja - Ankaragudžu 1:1 (0:0)