Galatasaraj se patio sat vremena, Bardakčijev volej otvorio Konju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.01.24. | 19:07

Na kraju 3:0 za domaćina

Galatasaraj nije dozvolio da mu Fenerbahče pobegne. Četa Okana Buruka mučila se dosta dugo protiv Konje, ali na kraju ipak slavila ubedljivo sa čak 3:0.

Rezultat govori kako je domaćin rutinski odradio posao i izjednačio se sa velikim rivalom na čelu tabele, međutim gosti su odolevali više od sat vremena, na 0:0 imali dve veoma dobre prilike da stignu do prednosti, nisu ih iskoristili, posle čega su, kako to obično biva, bili kažnjeni.

Imaju učenici Ibrahima Keleša možda i razloga da se žale na suđenje, prvom golu Galate prethodila je jedna sporna situacija, vrlo verovatno prekršaj nad Dancem Danijelom Pripom, no kada na semaforu na kraju stoji 3:0 teško je i neuputno vraćati se na detalje ove vrste.

Pogotovo što je domaćin u finišu ipak demonstrirao daleko veći kvalitet...

Zanimljivo da je u junaka Galatinog trijumfa izrastao štoper Abdulkerim Bardakči, strelac prvog i trećeg pogotka. Prvi je bio zaista atraktivan, volej udarcem, u stilu rasnog napadača, dok je drugim stavio tačku na ovaj susret, u trećem minutu sudijske nadoknade. Ejup Ajdin uputio je centaršut iz kornera...

Sve dileme oko pobednika u 90. minutu rešio je Vilfrid Zaha, pošto se našao na pravom mestu nakon bombe Kana Ajhana...

TURSKA 1 – 19. KOLO

Gazijantep - Pendik 2:2 (1:0)