Gentov pakao sa golmanima! Uspeli su da iščupaju bod protiv Anderlehta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.11.20. | 20:45

Loša igra i srećan remi za popularne Bizone

Gent je brzo morao da zaboravi na poraz u Beogradu i da se fokusira na derbi protiv Anderlehta s obzirom da je bilo i previše kikseva na početku sezone. Bizoni su ciljali tri boda protiv gostiju iz Brisela ali su na kraju jedva iščupali jedan - 1:1.

Gent je igrao u sličnom sastavu na Marakani s tim što se na gol vratio truski čuvar mreže Sinan Bolat. A kako je branio, bolje da se nije vraćao. Gentov pakao sa golmanima se nastavlja… Kukali su na Kozemansa posle Marakane i žalili što nema Bolata, a sada će da žale što se vratio na gol.

Promenio je trener Balet formaciju i vratio se na sistem sa trojicom štopera, zamenio je četvoricu igrača u odnosu na startnu postavi sa Marakane, ali nije pomoglo. Poraza su se spasili golom u 89. minutu.

Anderleht je poveo golom Murilja u 44. minutu posle katastrofalne intervencije Bolata kojem je lopta prošla kroz ruke u gol.

Ali Anderleht je i pre tog poklona zaslužio vođstvo jer je bio bolji i imao bolje šanse. Nastavili su gosti da igraju bolje i u drugom delu, napadačkom igrom su čuvali vođstvo, imali šanse i za drugi gol, ali su na kraju kažnjeni. Gent je do boda došao golom iz jedine prave prilike na meču. Jaremčuk je ostao sam na petercu u 89. minutu i udarcem glavom pretvorio centaršut Mohamadija u izjednačenje.

BELGIJA 1 - 12. KOLO