Lazar Nikolić (©Starsport)

Gigić pakovao i pogađao za pobedu Javora, Bastajićev prvenac doneo gol Napretku posle 980 minuta

Vreme čitanja: 4min | sub. 30.07.22. | 22:53

Javor ubedljivo slavio pod Bagdalom (4:2), domaćinu jedina uteha gol posle 10 utakmica posta

Raspoloženi Petar Gigić sa tri asistencije i golom režirao je drugu uzastopnu pobedu Javora (4:2) i produbio muke Napretka koji je u završnici utakmice ipak uspeo da iskoristi pad koncentracije gostiju i preko tandema rezervista Nebojša Bastajić - Jovan Zogović ublaži treći ovosezonski poraz.

Očiglednu krizu domaćina koji je duel pod Bagdalom dočekao u seriji od deset utakmica bez postignutog gola inspirisani Ivanjičani umeli su da iskoriste i impresivnom igrom tokom većeg dela utakmice upišu novo slavlje, nakon nedavnog trijumfa nad Novim Pazarom (2:1).

Večeras nezaustavljivi Gigić, uz podršku Normana Kembela i Luke Gojkovića uspeo je da u potpunosti razori defanzivnu koncepciju Kruševljana koji duže od sat vremena nisu uspeli čak ni da upute udarac u okvir gola, međutim niz promena na obe strane pri rezultatu 4:0 za goste doneo je promenu odnosa snaga koju je iskoristio Bastajić i u 80. minutu debi ukrasio golom, prvim koji je napredak postigao od 11. aprila protiv Metalca. Isti igrač, sedam minuta kasnije uspeo je da novim pogotkom dodatno ublaži poraz precizno izvedenim penalom koji je iznudio Zogović.

Na krilima hitrih i veoma inspirisanih ofanzivaca Javor je od prvog sudijskog zvižduka počeo da zadaje glavobolje rivalu, te su se nizale šanse gostiju preko udarnog trozupca Ivanjičana. Kembel je zapretio već u 3. minutu, a 13 minuta kasnije kreirao je i šansu za Gojkovića koju je dobrom intervencijom osujetio Petrić.

Golman Napretka učinio je sve i u 29. minutu kada je uspeo da izblokira udarac Gigića iz kontre koju je poveo Kembel, ali je na pravom mestu bio Dukure koji je rutinski popravni pretočio u vođstvo. Bledi domaćin u zzavršnici prvogg dela igre imao je proiliku da značajno popravi utisak i na odmor ode bez rezultatskog zaostatka, međutim Mićin je u 42. minutu na dodavanje Jovanovića gađao preko gola.

Početak drugog poluvremena doneo je identičan odnos snaga, ali su u nastavku ofanzivci Javora bili znatno efikasniji, te je već u prvom napadu Gigić iskoristio veoma lošu reakciju Kojičića i asistirao Gojkoviću za 2:0.

Razigrani centarfor gostiju posle dva spakovana gola i sam se upisao u strelce u 61. minutu pošto je loptu Kembela sa boka rutinski prosledio u Petrićevu mrežu. Domaćinu na konopcima novi u nizu udaraca samo šest minuta kasnije zadao je Norman Kembel, a četvrta lopta u mreži Čarapana bila je povod da oko 1.500 gledalaca sa tribina iskaže nezadovoljstvo skandiranjem "uprava napolje".

Svestan da su njegovi izabranici praktično završili posao, Igor Bondžulić izvršio je potom niz izmena i poštedeo dodatnih napora nosioce igre, međutim takva odluka mogla je skupo da ga košta jer je praktično do tog trenutka bezopasni domaćin u 80. minutu uspeo da smanji zaostatak. Duga lopta sa desnog boka pogodila je Zogovića i stigla do Bastajića koji je prvencem prekinuo post Kruševljana dug 980 minuta. Lopta iza leđa Vulića vratila je puls izabranicima Dušana Đorđevića koji su nastavili sa ofanzivom za šta su nagrađeni sedam minuta kasnije kada je Tojčić faulirao Zogovića za najstrožu kaznu. Udarac sa 11 metara izveo je Bastajić i drugim golom značajno ublažio poraz svog novog tima, iako time nije otklonjen ni deo problema sa kojima se klub pod Bagdalom očigledno susreće.

NAPREDAK - JAVOR 2:4 (0:1)