Gilavogi prvencem pomerio vicešampiona s dna: Lans u 85. minutu do prve pobede u sezoni

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.09.23. | 17:05

Dva meseca bez pobede ostavile su traga, ali se od danas možda sve menja

Prošao je drugoplasirani tim francuskog prvenstva iz prethodne sezone kroz frustrirajuć period. Pet poraza i dva remija iz sedam utakmica u svim takmičenjima učinili su od starta sezone pravu noćnu moru za navijače ekipe s Boler Delelija. Malo je falilo da septembar bude košmarno završen po Lans, ali je to sprečio 25- godišnje letošnje pojačanje Gvinejac Morgan Gilavogi. Iskoristio je smušenost i tromost defanzivaca Tuluza u samom finišu meča i svojim prvim golom u dresu novog kluba doneo premijernu pobedu u sezoni žuto-crvenima; Lans - Tuluz 2:1 (1:1)

Pobedonosni gol pogledajte OVDE.

Dočekao je Lans da pre nekoliko dana odigra svoj prvi meč u Ligi šampiona, nije se obrukao, osvojio je bod protiv Sevilje na Ramon Sančes Pishuanu, a osokoljen dobrim rezultatom u Andaluziji čekao je izlazak na megdan Tuluzu i šansu da konačno trijumfuje. Nije se činilo da će se ovaj meč posebno razlikovati od Lansovih prethodnih u Ligi 1, kada je Tuluz poveo preko mladog Španca Helaberta Pine u 33. minutu. Gol pogledajte OVDE. Izgledalo je da Lans na poluvreme uz deficit, ali je Vesli Said pogodio iz peterca za 1:1 u poslednjim sekundama prvog dela. Gol pogledajte OVDE.

Bio je Lans opasniji čitavo drugo poluvreme, imao preko 20 udaraca na protivnički gol, ali je i čuvar mreže Tuluza Gijom Reste spašavao Ljubičaste u nekoliko navrata. Sve do pet minuta pred kraj i trijumfalnog Gilavogijevog pogotka. Momak iz Gvineje doveden je letos za 4.000.000 evra iz niželigaškog FK Pariza, a sada je počeo da se isplaćuje popularnoj Krvi i zlatu.

U drugom duelu igranom u terminu od 15.00 Avr je trijumfovao protiv Klermona 2:1. Domaći su imali dva gola prednosti nakon samo sedam minuta, preko Nabila Alijuia i Gvinejca Mohameda Bajoa. Još jedan Afrikanac upisao se u strelce kada je Malijac Šeik Konate smanjio na 2:1. Ispostavilo se da je rezultat s poluvremena bio i konačan. Klermon je zakucan za dno sa samo jednim bodom iz šest kola.

FRANCUSKA 1 – 6. KOLO

Monako - Nica 0:1 (0:0)