©Screen shot

Godinama su bacali milione na napadače, a sad imaju zlatnog momka u svojim redovima (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 19.02.24. | 20:52

Najbolji strelac Bešiktaša, Semih Kiličsoj, otkrovenje turskog fudbala i igrač na koga su već bacili oko najveći evropski klubovi

Godinama unazad Bešiktaš je bacao milione evra na angažovanje napadača i trošio kredit kod nezadovoljnih navijača, a onda ga je konačno pronašao u svojim redovima. Reč je supertalentovanom Semihu Kiličsoju, koji je najbolji strelac Orlova sa osam postignutih golova i jedan od najzaslužnijih današnje slavlje nad Konjom, koje je učvstilo ekipu Fernanda Santosa na četvrtom mestu i zadržalo korak sa trećeplasiranim Trabzonom - 2:0 (0:0).

Kilčsoj je oktklučao bravu pred golom Jakuba Slovika u 49. minutu, kada je zahvatio loptu u letu nakon centaršuta Milota Rašice. Bila je ovo 13. utakmica 18-godišnjeg golgetera, koji je po dva puta tresao mreže Trabzona i Rizea, a po jednom Hataja, Kasimpaše, Fagtiha i Konje. Takođe, postigao je i pogodak u kvalifikacijama za Ligu konferencije protiv Tirane. Kiličsoj pored osam golova ima i dve asistencije, a učestvovao je u 10 od poslednjih 13 golova sa svoj tim.

Kiličsoj je izuzetno pokretljiv napadač, zbog čega je ove sezone igrao i na pozicijama levog i desnog bočnog igrača. Pet golova je postigao kao levo krilo, ali ga Santos u poslednjih nekoliko nedelja forsira kao klasičnog špica, što je najčešće igrao i u mlađim kategorijama. Vrlo ga je teško čuvati pred u zoni pred samim šesnaestercom, što se jasno videlo i kod odlučujućeg pogotka.

Turski mediji uveliko pišu da će Kilčsoj vrlo teško nositi dres Bešiktaša i u narednoj sezoni, s obzirom na to da se brojni evroipski velikani, među kojima je trenutno najglasniji Dortmund, uveliko interesuju za njegove usluge. Tamošnji novinari napravili su prično veliki raspon mogućeg obeštećenja. Jedni govore da cena za napadača Orlova neće ići ispod 25.000.000 evra, a drugi da bi mogla da dostigne iznos između 50.000.000 i 60.000.000 evra.

Tačku na današnju pobedu Bešiktaša stavio je iskusni Dženk Tosun, koji je stigao do petog gola u ovoj sezoni i prekinuo post koji traje od 9. januara i gostovanja u Rizeu (4:0).

Tosuna je 81. minutu zamenio indisponirani Vensan Abubakar, koji je upisao prve minute za Bešiktaš 9. decembra, a navijači su ga dočekali gromoglasnim zvižducima. Kamerunac je propustio 13 utakmica, bio je i isključen iz tima, potom odsutan i zbog Kupa afričkih nacija. Pored svega toga je postigao samo četiri gola u ovoj sezoni, što je premalo za igrača njegovog kalibra i očekivanja koja imaju pristalice crno-belih iz Istanbula.

TURSKA 1 – 26. KOLO

Kasimpaša – Karagurmuk 1:1 (1:1)