Godine su samo broj za Freda, sjajan meč na Monumentalu pripao Riveru

Vreme čitanja: 5min | čet. 29.04.21. | 06:25

Kopa Libertadores: Fluminense slavio u Jermeniji, River bolji od Juniora iz Barankilje

Fudbaleri River Plejta su u prvom kolu remizirali sa Fluminenseom. Večeras su ova dva tima stigla i do prvih trijumfa u okviru Grupe D.

Na stadionu u kolumbijskom gradu Jermeniji odigrao susret između Santa Fea i Fluminensea. Susret je premešten iz Bogote zbog odluke gradskih vlasti, kako se u glavnom gradu Kolumbije povećao broj zaraženih virusom korona. Brazilskom sastavu je izgleda to prijalo, pa je stigao do važnog trijumfa - 2:1.

23.55: (1,45) Rasing (4,40) Sporting Kristal (7,50)

Fudbaleri Santa Fea su odigrali dobar meč, ali je na kraju razliku u korist gostiju napravio 37-godišnji napadač Fred. Bivši brazilski reprezentativac je sa dva pogotka rešio pitanje pobednika, iako je domaćin imao 73 odsto vremena loptu u nogama i udarac ka golu rivala više (13).

Već u petom minutu je prekaljeni golgeter doneo prednost svojoj ekipi. Odlično mu je Nene petom ostavio loptu, već na prvom koraku je nekadašnji fudbaler Liona pobegao odbrani i potom rutinski savladao Kasteljanosa. Usledila je velika šansa za Independijente, ali je golman Fluzaa Markos sjajno intervenisao posle udarca protivnika sa ivice peterca, da bi potom mladi Kaiki zatresao prečku na drugoj strani. Fudbaler kojeg je nedavno kaparisao Mančester Siti je raspalio levicom iz jako povoljne pozicije, ali je ipak pogodio okvir gola.

Otišlo se sa 0:1 na odmor, da bi u nastavku Fred bio još brži. Samo što se krenulo sa centra, centaršut Ežidija sa leve strane, iskusni napadač je bio najviši u skoku na drugoj stativi, pa je sa par metara glavom stigao i do drugog pogotka. Ovoga puta je Santa Fe imao spreman odgovor. Duga lopta Palasiosa ka Hiraldu u 51. minutu, zaboravila ga je odbrana Fluminensea, na kraju je i prebacio golmana Markosa i potom rutinski sproveo loptu u mrežu. U nastavku par dobrih prilika na obe strane, ali nije bilo promene rezultata, da bi najbolju u finišu propustio napadač domaćih Ramos. Tukao je glavom sa ivice peterca posle kornera, ali je golman ekipe iz Brazila Markos sjajnom intervencijom izrastao u jednog od junaka gostujućeg sastava.

River Plejt je kod kuće bio bolji od kolumbijskog Juniora (2:1) u jako interesantnoj utakmici u glavom gradu Argentine.

Odličan meč na Monumentalu, gosti iz Barankilje su pružili sjajan otpor, ali su protivničku mrežu prekasno zatresli. Prilično izjednačen susret, o čemu svedoči i statistika: posed je za nijansu bio na strani gostiju (53% - 47%), ali su uputili jednak broj šuteva kao Milioneri (18). Ipak, domaćin je bio precizniji, sedam puta je pogađao u metu, dva puta je pronašao i put do mreže rivala.

Puleni Marsela Galjarda su pripretili već u šestom minutu, ali je razoran udarac Montijela uspeo da zaustavi golman gostiju Vijera. Uzvratio je Junior sa par opasnih napada, a onda se u 17. minutu zatresla mreža kolumbijskog sastava, ali je ubrzo poništen pogodak De la Kruza zbog igranja rukom. Ipak, u 29. minutu je sve bilo regularno, Martinez se dobro snašao u gužvi pred golom gostujućeg sastava i efektnim udarcem doneo prednost Riveru. De la Kruz je bio blizu pogotka i u 36. minutu, ali je štoper Rosero skinuo loptu sa gol linije nakon njegovog udarca. Par solidnih prilika na obe strane do kraja prvog dela igre, ali nije bilo promene rezultata.

Ekipa iz Barankilje je silovito krenula u nastavku, da bi štoper Dita posle šest minuta igre pogodio stativu. Sjajno je šutirao po zemlji sa ivice kaznenog prostora, ali je stativa bila saveznik domaćina. Samo par minuta kasnije, 2:0. Anđileri je centrirao sa leve strane, Alvarez se odlično snašao pred golom rivala, tukao iz prve i duplirao prednost svoje ekipe. Imao je u tim trenucima River više od igre, ali nije uspeo da dođe do novog pogotka, da bi u samoj završnici gosti pronašli put do njegove mreže. Migel Borha je ostao zaboravljen u kaznenom prostoru Milionera, iskoristio je nepažnju odbrane na pravi način u postigao pogodak. Bilo je ipak kasno za ekipu Juniora, tri boda su ostala u Buenos Ajresu.