Anhel Di Marija (AFP)

Gol direktno iz kornera u Ligi šampiona posle 22 godine! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 12.12.23. | 21:54

Majstorija Anhela Di Marije

Olimpijski ili gol direktno iz kornera spada u vid fudbalske umetnosti koja se retko viđa. U Ligi šampiona takav gol nije viđen duže od 22 godine.

Sve do večeras i majstorije Anhela Di Marije u Salcburgu! As Benfike je u 32. minutu izveo udarac iz ugla, gađao prvi ugao gola i pogodio. Deluje da je hteo da centrira na zemljaka Otamendija ali iskusni štoper nije uspeo da je zakači glavom i ona je prevarila golmana domaćih Šlagera. U finišu poluvremena je Di Marija ubeležio i asistenciju za Rafu Silvu i vođstvo od 2:0.

Poslednji igrač koji je u Ligi šampiona postigao gol direktno iz kronera je takođe bio Argentinac. Klaudio Lopez je 6. marta 2001. u dresu Lacija pogodio mrežu Anderlehta udarcem direktno iz ugla.