Luka Jović (Reuters)

Gol i asistencija Luke Jovića kad je Milanu baš gorelo pod nogama (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.12.23. | 22:40

Srpski napadač probudio Rosonere

Verovao je Stefano Pioli u Luku Jovića i kada nije morao. Davao mu šansu koliko je mogao, a večeras mu je samo ostalo da se osloni na njega i pomoli se.

Srpski napadač je proradio kada je Pioliju gorelo pod nogama posle serije slabih igara i rezultata zbog kojih se njegov status počeo dovoditi pod znak pitanja. Golom i asistencijom je režirao pobedu Rosonera nad Frozinoneom – 3:1.

Jović je postao prvi Srbin u istoriji Milana koji je zatresao mrežu u crveno-crnom dresu. Naravno, kada se računaju fudbalska državljanstva jer Rade Krunić je reprezentativac BiH a Marko Lazetić nije dao gol u dresu Milana.

Gomilu muka je imao Pioli da sastavi tim. Prvi napadač Žiru je suspendovan, prva zvezda Leao povređen, kao i petorica od šestorice štopera: Kjer, Tšau, Kalulu, Peljegrino i Kaldara. Milanov trener je jedinom zdravom štoperu Tomoriju u srcu odbrane pridružio levog beka Ernandeza, a Florenci je počeo uz levu aut-liniju. Jović je poveo napad uz krila Čukvuezea i Pulišića koji su takođe odradili svoj deo posla.

Mučio se Milan od početka, jedinu šansu je imao Musa posle dodavanja Jovića ali je pogodio stativu. Golman Menjan je srečio goste da povedu u finišu poluvremena, a onda je proradio golgeterski instinkt Luke Jovića. Posle 189 dana čekanja!

Praktično iz prvog kontakta sa loptom u kaznenom prostoru. Bio je na pravom mestu nakon Čukvuezovog prodora i centaršuta koji je loše očišćen. Uhvatio je volej i zakucao loptu u mrežu za prvenac u dresu Milana! Rosoneri su lakše disali na poluvremenu...

Tek što je počelo drugo poluvreme, u strelce se upisao i Pulišić. Ispucavanje Majka Menjana se pretvorilo u asistenciju za Amerikanca. Treću asistenciju za francuskog golmana u Seriji A za tri godine!

Otpor Frozinonea je slomljen i Milan je do kraja odrađivao posao da bi u 74. mintuu sve rešio. Ernandez je izveo korner na drugu stativu, Jović pravovremeno skočio i sevirao zicer Tomoriju koji je loptu gurnuo u mrežu.

Pet minuta pre kraja Jović je uz aplauze napustio teren i ustupio mesto 15-godišnjem Frančesku Kamardi.