Granada bacila granatu Sosijedadu u dvorište u 89. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.07.20. | 21:22

Đavolski nezgodna ekipa - 2:3

Pouka i poruka - nema šale sa Granadom!

Bio je ovo sudar Sosijedada koji se borio da pobedom dodatno skoči na tabeli i uđe u zonu šestog i petog mesta, a Granada se borila da pobedom i sa tri boda proba da barem ima šansu da se izbori za izlazak u Evropu. I pokazali su opet gosti koliko su đavolski nezgodna ekipa pa su u 89. minutu pogodili za 3:2 (2:0) i ogromno slavlje na Anoeti. Duarte se najbolje snašao i golom glavom rešio duel u korist gostiju.

Da će Granada praviti velike probleme Sosijedadu mogli smo da se uverimo već u prvom poluvremenu kada su gosti dali dva gola i pokazali da na njih mora da se računa.

Najlepša akcija na utakmici odigrana je u 21. minutu utakmice kada je upravo Duarte poslao fenomenalan centaršut, a Puertas se našao na pravom mestu i glavom poslao loptu u mrežu za prednost Granade od 1:0.

Da to nije bilo iznenađenje, mogli smo da se uverimo pred kraj prvog poluvremena. Na prvu loptu delovalo je to sve kao akcija na video-igrici. Dva dodavanja, dugačka, kroz centar igrališta, tamo gde odbrana ne sme da dozvoli da lopta prođe.

Ispostavilo se da nije bilo ofsajda, a to je iskusni Soldado znao da iskoristi i poveća prednost Granadi.

Nadu Real Sosijedadu doneo je Merino golom na startu drugog poluvremena i to posle kornera. Dakle, ni taj gol nije bio plod neke fenomenalne akcije, ali gol je gol, a Sosijedad je iz izgubljene situacije dobio šansu barem bod da iščupa.

Potpuno drugačije bilo je u 83. minutu kada je posle lepe akcije lopta stigla do Mikela Ojarzabala, a ovaj je zakucao u mrežu na majstorski način.

I taman kada su svi očekivali da se meč završi rezultatom 2:2, dogodila se ključna akcija i Granada je došla do pobede i 50. boda. Iako se igralo 10 minuta nadoknade, Sosijedad nije uspeo da se oporavi od ovog udarca Granade.

ŠPANIJA 1 – 35. KOLO

Valensija - Valjadolid 2:1 (1:0)