©AFP
©AFP

Gruzija korak od Evropskog prvenstva

Vreme čitanja: 1min | čet. 21.03.24. | 20:02

Zivzivadze sa dva gola eliminisao Luksemburg (2:0), finale protiv Grčke ili Kazahstana

Dva gola Budua Zivzivadzea protiv Luksemburga dovela su Gruziju na korak od Evropskog prvenstva u Nemačkoj, međutim teži korak izabranike Vilija Sanjola očekuje u finalu baraža gde će odmeriti snage sa pobednikom susreta Grčke i Kazahstana.

Fudbaler Karlsruea uspeo je da slomi otpor gostiju u 40. minutu i nagovesti pobedu vrednu ostanka u borbi za istorijski uspeh, dok je sve dileme otklonio u 63. minutu kada se drugi put upisao u strelce.

Drugi gol Gruzije upotpunio je uzbudljivih 10 minuta, ali i otklonio bilo kakvu neizvesnost. Iako je na početku drugog poluvremena delovalo da Luksemburg ima potencijal da pokvari planove domaćina, poništen gol Rodrigesa u 53. minutu zbog prekršaja predstavljao je početak kraja gostiju.

Samo pet minuta kasnije Luksemburg je ostao sa igračem manje usled crvenog kartona Maksima Šanoa, a igrača više Gruzija je naplatila potom iz prve konkretnije pretnje.

Gruzini će kasnije večeras saznati ime rivala u finalu baraža, a drugi polufinalni par čine Grčka i Kazahstan.