Guarani bez pobede u 2021. godini, teško će do elite

Vreme čitanja: 2min | uto. 12.01.21. | 02:17

CRB stigao do trijumfa u završnici susreta

Posle poraza od Atletiko Mineira (0:1) i remija sa Ponte Pretom (1:1), Guarani ni u trećoj utakmici u 2021. godini nije uspeo da dođe do trijumfa. Bolji od izabranika Felipea Konseisaa u 34. kolu brazilske Serije B bio je CRB (2:0).

Guarani je diktirao tempo u prvom poluvremenu, pretio je rivalu, ali šanse nije pretočio u vođstvo. Jalova inicijativa stigla je na naplatu u drugom poluvremenu, posle kornera za domaćina u 74. minutu. Centaršut iz ugla na drugoj stativi je dočekao Gum i glavom matirao golmana Guaranija.

Gol zaostatka uticao je na goste koji su krenuli u ofanzivu, a sve karte bačene na napad su ih koštale u 89. minutu novog gola posle kontre. Lusao je u brzoj tranziciji nesebično odložio loptu za Bila, a on rutinski udvostručio prednost i razrešio dileme po pitanju pobednika.

Guarani je 12. porazom ostao na 48 bodova te će CSA i Žuventud imati priliku da prednost od četiri boda dodatno uvećaju i udalje klub iz Kampinasa od plasmana u viši rang.

Svoj duel u okviru 34. kola večeras su odigrali i Konfijansa i Operario, a ceo plen pripao je gostima koji su slavili 2:1.