Hataj najveća muka favoritima, posle Bašakšehira zaustavljen i Fener (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.09.20. | 21:11

Novopečeni prvoligaš u finišu odoleo sa devetoricom igrača - 0:0

Hataj je hit turskog fudbala, a Super lig ponovo preti da postane jedan od najisteresantnijih šampionata na Starom kontinentu. Novopečeni prvoligaš je posle pobede nad Bašakšehirom uspeo da odoli Fenerbahčeu u gostima, iako je u finišu igrao sa devetoricom igrača - 0:0.

Gosti su uspeli u potpunosti da osujete prilično neraspoložen sastav Erola Buluta. Bili su u potpunosti posvećeni odbrani svog gola, tako da nisu uspeli da upute nijedan šut ka golu protivnika. Fenerbahče je imao 58 posto loptu u svom posedu, ali nije uspeo da stvori preveliki broj izrazitih prilika pred golom Munira.

Iako su se dobro držali, delovalo je da gostima popušta koncentracija u finišu. Ribeiro je bespotrebno u 73. minutu zaradio drugi žuti karton zbog povlačenja, a kada je osam minuta drugu javnu opomenu zaradio i Isak Saki očekivali su se uraganski naleti domaćeg tima. Ipak, ovo nije bilo Fenerovo veče, pa je Bulutov tim morao da se zadovolji jednim bodom.

Fener nije uspeo da kruniše slavlje na gostovanju Rizeu u prvom kolu, dok Hataj uživa u gotovo idealnom početku sezone jer gotovo da nije mogao da zamisli teži raspored na samom startu sezone. Videćemo kako će ekipa Omera Erdogana izgledati u narednom kolu, kada će na svom terenu dočekati Kasimpašu, tim protiv kojeg će morati da zaigra dosta ofanzivnije nego večeras.

TURSKA 1 – 2. KOLO

Malatija - Geztepe 1:1 (1:1)