Vreme čitanja: 2min | pon. 23.10.23. | 22:05

Gao ga i SMS, petarda bez Nejmara

Doveden je da pravi razliku i pravi je!

U danima kada je najveći saudijski klub Al Hilal potresla vest o teškoj povredi prve zvezde Nejmara, srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović je preneo u Saudijsku Arabiju formu iz reprezentacije i poveo tim iz Rijada do ubeldjive pobede u Ligi šampiona Azije.

Uz Mitrovićev het-trik začinjen spektakularnim makazicama, Al Hilal je 6:0 dekalsirao indijski Mumbaj Siti i posle tri kola izbio na prvo mesto u grupi.

Bacao je transfer bombe letos Al Hilal praveći Drim tim za azijske uslove, doveo Rubena Neveša, Sergeja Milinkovića Savića, Kalidua Kulibalija, Malkoma, potom i Nejmara kao jagodu na šlag ali je dugo oklevao sa dovođenjem špica.

Tražio se kapitalac, pominjala se imena Viktora Osimena, Lautara Martineza, Romelua Lukakua ali je izbor pao na Aleksandra Mitrovića. I nisu pogrešili... Srbin je domah počeo da pokazuje superiorinost i klasu nemilosrdnog golgetera. U prvenstvu je dao sedam golova na osam utakmica i drugi je strelac lige iza Kristijana Ronalda, da bi večeras eksplodirao i u Ligi šampiona.

U prva dva kola je dao jedan gol, a večeras tri!

Na prvi gol je čekao samo pet minuta kada je domaćoj uzadnici Al Burjaku rukom pokazao gde da mu doda loptu u peterac.

Minimalno vođstvo Al Hilala je bilo na snazi do 67. minuta kada je Mitrović u svom stilu, udarcem glavom sa peterca duplirao prednost.

Potom je došao red na drugog srpskog reprezentativca Sergeja Milinkovića Savića. On je postigao još lepši gol glavom.

Sjajno veče srpskih asova je spektakularnim golom makazicama za het-trik krunisao Mitrović u 80. minutu.

Do kraja su se u strelce upisale i domaći igrač Al Burajk i Al Malki.