Fulam se zahvalio Nadžentu na poklonu, Bilić se hvata za glavu zbog Vigana (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 29.02.20. | 18:22

Nastavlja da kuva na vrhu tabele Čempionšipa

Ranije danas Lids je došao do ubedljive pobede u Halu, a tokom popodneva smo samo dobili potvrdu da nas do samog kraja sezone čeka luda završnica u Čempionšipu. Prosto je nemoguće proceniti ko bi direktno sa prve dve pozicije mogao da ode u direktno u Premijer ligu, pošto Fulam nastavlja ozbiljno da nadire nakon vredne pobede nad Prestonom na svom „Krejven Kotidžu“ - 2:0 (0:0).

Crno-beli su ovom pobedom prišli Lidsu na samo tri boda iza leđa, a isto tako ostavili Šumare na četiri poena iza uz meč više, pošto će Notingem svoj meč ove runde odigrati tek u ponedeljak protiv Midlzbroa.

U utakmici koja je bila prilično ujednačena, presudio je poklon koji je Dejvid Nadžent namenio fudbalerima domaće ekipe nakon jednog kornera. Nekada najbolji strelac drugog ranga u Engleskoj, dok je još nosio dres Lestera, nespretno je reagovao glavom nakon jednog kornera u 58. minutu, čime je prevario svog golmana Deklana Ruda.

Kada se činilo da promene rezultata do kraja meča neće biti, usledio je drugi gol Fulama. Igrao se četvrti minut nadoknade kada je Abubakar Kamara overio pobedu crno-belih na asitenciju Ivana Kavaleira. Međutim, ono što svakako može da raduje navijače Kotidžersa jeste činjenica da je njihov tim počeo da ulazi u dobru formu u pravo vreme, te da je u derbiju kola uspeo da sačuva svoju mrežu, što je ranije bia nemoguća misija.

Veliko iznenađenje videli smo na „Hotornsu“! Vigan, koji se do pre samo nekoliko sedmica nalazio u zoni ispadanja sa vrlo malim izgledima za opstanak, nanizao je petu utakmicu bez poraza i time isplivao na sigurno. Danas je ceh „glavom“ platio prvoplasirani Vest Brom pred svojim navijačima – 0:1 (0:0).

Ne može se čak ni reći da je tim Slavena Bilića ovde zaslužio pobedu. Tokom većeg dela meča Vigan je dominirao, imao je veći broj upućenih udaraca ka golu rivala, a nagrada je na kraju stigla u vidu pogotka Sema Morsija u 73. minutu meča na asistenciju Kifera Mura.

Od ostalih duela, vredi istaći remi Blekbruna i Svonsija koji je „došao“ u 94. minutu nakon gola Bredlija Džonsona. Prethodno, Velšani su uspeli da odbrane penal Denija Grejema, ali su na kraju ipak morali da se zadovolje samo jednim bodom (2:2). Istim rezultatom završen je i susret u Kardifu, gde je domaći tim remizirao sa Brentfordom, dok je najubedljiviji trijumf danas ovog popodneva ostvario Hadersfild koji je na svom terenu rasturio Čarlton rezultatom 4:0.

ENGLESKA 2 - 36. KOLO

Hal - Lids 0:4 (0:1)