Slavlje fudbalera Hetafea (©Reuters)

Hetafe počeo novi život: Revolucionar Kubo pokrenuo ekipu, Alenja igrao ceo meč (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.01.21. | 20:57

Ubedljivo izdanje na gostovanju Elčeu

Novi igrači – novi Hetafe! Hoze Bordalas može da bude prezadovljan startom Hetafea samo nekoliko dana pošto su u klub stigla dva kapitalna pojačanja za nastavak sezone – Takefusa Kubo i Karles Alenja.

Hetafe je ubedljivo slavio na gostovanju Elčeu (3:1) uprkos tome što ekipa nije odradila nijedan trening poslednjih dana zbog jakih snežnih padavina u Madridu, a heroji trijumfa bili su upravo tek pridošli momci iz dva najveća španska kluba. Alenja je već na debiju odigrao ceo meč i ostavio jako dobar utisak, dok je ulazak Kuba u 65. minutu umesto Nemanje Maksimovića bio zapravo prekretnica utakmice.

Rezultat je do njegovog debija glasio 1:1, a Elče je bukvalno početkom drugog poluvremena ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Ivana Markonea. Upravo je japanski krilni napadač promenio ritam utakmice i ubrzao igru kluba iz predgrađa Madrida i bio je među najzaslužnijima za oba kasnija gola koja su rešila pitanje pobednika.

Kubo je započeo akciju kod drugog pogotka gostiju kada je Haime Mata bio strelac, a onda je pomogao ekipi da izvuče penal u samoj završnici utakmice posle čega je još jedan rezervista Anhel pogotkom sa kreča postavio konačnih 3:1! Jedini gol za Elče postigao je Guti već u 4. minutu, da bi Hetafe preko Kukua u završnici prvog dela stigao do izjednačenja.

Hetafe je ovim izdanjem prekinuo seriju od tri utakmice bez pobede, gde je osvojen samo jedan bod. Došlo se i do važnih bodova za opstanak u španskoj fudbalskoj eliti, s obzirom da je zona ispadanja sada četiri boda daleko, a u njoj se nalazi baš Elče, koji doduše ima i dve utakmice manje.