Hrvatski Berbatov ima torpedo u nogama, efikasniji od Levandovskog i Grizmana (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 04.03.24. | 23:02

Ante Budimir svakim narednim vikendom preti da postane kultni heroj El Sadara

"Visok je, snažan u vazduhu i pouzdan u kombinatorici. On je kao Berbatov". Tako je govorio bivši hrvatski reprezentativac Jurica Vranješ o svom kolegi i sunarodniku Anti Budimiru, kada je gorostasni napadač potpisivao za Sankt Pauli 2014. godine. Mučio se Ante godinama, nije uspevao da uđe u golgetersku formu gde god da je igrao, a onda je u ozbiljnim igračkim godinama pojačao Osasunu i promenio kompletan utisak o svojoj karijeri.

Centarfor rođen u Zenici pre 33 godine dao je gol za pobedu kluba iz Pamplone u 76. minutu utakmice protiv Alavesa i tako došao do 14. pogotka u Primeri ove sezone. Na taj način probio se na deobu trećeg mesta liste strelaca zajedno sa Artemom Dovbikom i Alvarom Moratom, dok primera radi nekoliko golova manje imaju Robert Levandovski i Antoan Grizman (uz isti ili skoro isti broj odigranih utakmica). Osasuna je minimalnim trijumfom 1:0 ponovo dospela u gornji deo tabele, a hrvatski fudbaler postao je prvi igrač Osasune još od sezone 2000/2001 i Ivana Rosada, koji je u jednoj sezoni La Lige dao 14 ili više golova.

Duel na čuvenom El Sadaru pretio je da postane jedan od najdosadnijih u ligama Petica po svemu viđenom do pogotka. Tek na dvadesetak minuta pred kraj utakmice, po jednom su zapretila oba tima i tako dala tračak nade da se nećen zadovoljiti jednim bodom. Da nije bilo Budimirovog prelepog gola na petanaestak minuta pred kraja verovatno bi zažalili svi neutralni ljubitelji fudbala koji su rešili da odgledaju poslednju utakmicu 27. kola Primera, ali je čitav šou spasio Ante spektakularnim udarcem. Primio je loptu od Rubena Garsije, uštopovao je, namestio se i savršeno naciljao gol Antonija Sivera.

Kada se pogleda Budimirova statistika od dolaska u Španiju, zaista se čini jednim od najpotcenjenijih napadača u ligama Petica. U dresu Majorke dao je 13 golova u sezoni 2019/20, zatim se 11 puta upisao u strelce u prvoj sezoni po dolasku u Osasunu, a sada je nadmašio i to i čini se već sada zacementirao kultni status u srcima navijača u dolazećim decenijama.