Hulk (©AFP)

Hulk overio prvo mesto sa kreča, Tjenđin Teda i dalje spava

Vreme čitanja: 2min | pet. 25.09.20. | 16:50

Jedanaesti poraz za fenjeraša grupe B posle 13 kola

Veliki derbi pretposlednjeg kola grupne faze kineskog prvenstva između između Šangaj SIPG-a i Peking Guana, najvećih rivala braniocu titule Guangdžou Evergrandea, pripao je ekipi iz najvećeg grada najmnogoljudnije zemlje na svetu - 1:0 (1:0). Definitivno se više očekivalo od tog jednog gola, s obzirom da se radi o dve najefikasnije ekipe grupe B, a pitanje je da li bi i on pao da nije bilo kaznenog udarca.

Detalj koji je rešio pitanje pobednika dogodio se pred sam odlazak na odmor, u 44. minutu, kada je Hulk sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca šutirao ka golu protivnika, a lopta na putu ka mreži pogodila defanzivca Pekinga u ruku, što je nakon pregledanja snimka rezultiralo jedanaestercem za Šangaj. Odgovornost je preuzeo snažni Brazilac, pa iako mu je Guo pročitao nameru, nije uspeo da zaustavi udarac.

Ispostavilo se da to bio odlučujući momenat, koji je Šangaj odvojio na sedam bodova prednosti u odnosu na Peking kolo pred kraj grupne faze. Rekli bismo zasluženo, jer ekipa iz glavnog grada u nastavku nije imala konkretnih prilika. Zapravo je prvi put ozbiljno pripretila u nadoknadi meča, čak i postigla pogodak za izjednačenje, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda u kojem se našao Žiming Vang.

Tjenđin Teda je u okviru iste grupe upisala 11. poraz u 13 dosadašnjih rundi. Bolji od Tigrova ovog petka bio je Đindao - 3:0 (1:0). Ključna figura susreta bio je bivši fudbaler Marselja i Rena, Roman Alesandrini sa dva postignuta gola, oba u nastavku, ali je pitanje da li bi u drugom poluvremenu sve išlo glatko da Đijang Gao nije načeo protivnika u finišu prvog dela.

KINA 1 - 13. (PRETPOSLEDNJE) KOLO