I Ivić poražen, golčina Movata presudila Votfordu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.10.20. | 18:03

Barnsli bolji od Stršljenova - 1:0

Juče je Veljko Paunović prvi put poražen na klupi Redinga, a sada je i Vladimir Ivić prošao jednako loše i to na gostovanju Barnsliju. Nije delovalo pre starta meča da bi ovo mogla da bude potencijalna mreža za hvatanje Stršljenova. Međutim, nije se dobro završilo po Votford - 1:0 (1:0).

Da će ovo biti teško popodne Votforda mogli smo svi da vidimo u 6. minutu kada je domaći sastav došao u prednost golom Movata. Ne bi bilo toga da nije bilo velike greške u organizaciji napada. Želeli su igrači Votforda da krenu iz zadnje linije, izgubili su loptu na oko 40 metara od svog gola. I usledila je kazna.

Vidimo taj trend da skoro sve ekipe žele da organizuju napad iz poslednje linije, da drže sve pod svojom kontrolom, ali ako nemate tehnički nadarene igrače kao što ih je imala Pepova Barselona, često takav stil igre može da vas košta.

E, Votford je otprilike zbog toga kažnjen u 6. minutu na gostovanju Barnslija. I to najviše zbog prave bombe koju je Movat poslao ka golu Votforda.

Ono što Ivića može da raduje uprkos rezultatu je činjenica da njegov tim jeste imao veći posed lopte od protivnika, ali skoro da nije imao šut u okvir gola i na toj konkretnosti će srpski stručnjak morati da radi sa svojim pulenima. Generalno Votfordu kroz bližu istoriju odgovoraju utakmice protiv Barnslija, ali danas je bilo potpuno drugačije.

Verovatno je Votford pruženom partijom zaslužio da dođe barem do boda, ali Barnsli je odigrao zrelije i bolje ovaj meč.

Od drugih utakmica treba istaći da je Svonsi došao do pobede nad Blekburnom od 2:0 i da je tako zajahao drugo mesto na tabeli, odmah iza Redinga sa 18 osvojenih bodova. Bornmut je odigrao nerešeno protv Derbija, mada je mogao i da izgubi, jer su Ovnovi imali prednost.

Norič je ranije odradio uspešno posao na gostovanju Bristol Sitiju sa 3:1, a Stouku je jedan gol bio dovoljan da odradi uspešno posao protiv Kardifa.