I to se desilo: Engleska izgubila u kvalifikacijama posle deset godina (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 11.10.19. | 22:35

Češka u Pragu zabeležila vrednu pobedu od 2:1 i približila se Evropskom prvenstvu

Dolijala je konačno i Engleska. Jedna od najboljih evropskih reprezentacija zabeležila je poraz posle deset godina u nekim kvalifikacijama i to u Pragu od Češke posle preokreta od 2:1. Time je zaustavljen neverovatan niz Ostrvljana od čak 43 utakmice bez poraza (34 pobeda i devet remija) koji je započet posle poraza u Dnjepropetrovsku od Ukrajine davne 2009. godine.

Poraz kao poraz, premijerni u ovim kvalifikacijama, neće zaboleti preterano Gereta Sautgejta. Kurs Gordog Albiona ka Evropskom prvenstvu je trasiran, ali je jasna opomena da ubuduće ne bi smeo da se osloni na štoperski tandem Kin-Megvajer koji je večeras na momente izgledao smešno. Kada na to dodamo i neubedljive bekove Rouza i Tripijea, Englezi treba da slave što je Pikford sprečio da još neka lopta završi u njegovoj mreži.

Nije Engleska u napadu i na sredini igrala loše koliko je bila ranjiva pozadi, a otvorili su utakmicu pogotkom iz penala posle prekršaja Masopusta na Sterlingu koji je Hari Kejn rutinski realizovao u petom minutu. Ipak, Češka je igrala hrabro i otresito, a nakon što je engleski golman u osmom minutu zaustavio pokušaj Čufala bio je nemoćan u devetom kada je Brabec posle kornera poravnao na 1:1.

Dugo smo čekali na nova uzbuđenja, a obe selekcije su posle rovovske borbe na sredini tek u poslednjih pola sata odlučile da probaju da se dokopaju pobede. Masopust je propustio veliku šansu u 60. minutu za domaće, kao i Tomas Kral čiji je udarac u 78. Pikford majstorski zaustavio. Mogao je na drugoj strani i zapaženi Hari Kejn da donese trijumf Englezima u 81. minutu, ali se ovog puta istakao domaći golman Vačlik.

I onda trenutak odluke. Dobra akcija Masopusta i Ondrašeka, lopta servirana na penal ovom drugom i precizan udarac za veliku radost publike na stadionu u Pragu. Češka se ovom pobedom izjednačila na prvom mestu sa Englezima (ima slabiju gol-razliku), ali se istovremeno i odlepila reprezentaciji samoproklamovanog Kosova na četiri boda prednosti (uz meč više) što joj garantuje mirniji finiš kvalifikacija.

Potrebno je samo da pobede Kosovo pred svojom publikom 14. novembra i posao je završen, dok će Englezi u Sofiji protiv Bugarske za tačno tri dana tražiti pobedu i overu vize za EURO 2020. Kako su remijem u Podgorici protiv Crne Gore (0:0) Bugari večeras i matematički ostali bez plasmana na EP, posao će Gordom Albionu biti značajno olakšan.