Ide i Atalanta u krkljanac za Ligu šampiona, Vanjino slabo veče (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.04.23. | 22:47

Zapata doneo pobedu u Torinu

Došao je večerašnji remi na Olimpiku između Rome i Milana kao poručen Laciju, Juventusu i Interu… Ali i Atalanti!

Ide i tim iz Bergama u borbu za Ligu šampiona! Atalanta je večeras savladala Torino u gostima 2:1, preskočila Inter na šestom mestu i primakla se Romi i Milanu na samo dva boda zaostatka. A ima do kraja poprilično dobar raspored jer od šest utakmica čak četiri igra kod kuće! Od težih mečeva ima samo gostovanje Interu i dočekuje Juventus. Ne otpisujte Boginju provincije…

A malo je falilo da Atalanta večeras prospe bodove u Torinu. Odluka Gasperinija da umesto prvog golmana Musa počne rezerva Sportijelo mogla ga je skupo koštati.

Svesni su bili gosti koliko im je večerašnji meč važan i krenuli su agresivno od starta, bili bolji i igrali konkretniji fudbal. Torino je uglavnom pretio iz prekida. Posle nešto više od pola sata igre, Atalanta je povela. Raspoloženi Davide Zapakosta je pogodio mrežu bivšeg kluba. Protutnjao je po levom krilu, prošao Lazara a onda skoro iz mrtvog ugla jakim šutem savladao Vanju Milinković Savića. Prilično loša postavka i intervencija srpskog golmana…

Ulazak Vlašića na poluvremenu umesto Karamoa je malo razmrdao Toro, Hrvat je odmah imao šansu ali je potom za teškom artiljerijom posegao i Gasperini. Ušli su Boga i Zapata.

Torino je ni iz čega došao do izjednačenja u 75. minutu. Snažan šut Mirančuka sa distance nije uspeo da ukroti Sportijelo, odbio je loptu do Sanabrije koji ga je potom savladao iz mrtvog ugla.

Atalanta je bacila sve karte na napad i na kraju došla do zasluženog gola i pobede. Sve je sam uradio Duvana Zapata! Primio je loptu, okrenuo se, kao tenk prošao kroz kazneni prostor domaćih a onda šutem iskosa pogodio kroz uši Milinković Saviću i zakucao loptu pod prečku.