Edenilson (sredina) slavi pobedu (©AFP)

Internasional slavi Edenilsona i golčinu za vrh tabele, Seara se iživljavala na Paragvajcima (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 18.05.22. | 03:10

Universidad stigao do remija u nadoknadi

Fudbaleri Internasionala slave prvi trijumf u maju, ujedno i recku kojom stiže do vrha tabele i tu ostao posle završetka susreta između Nueve de Oktubrea i Gvairenja iako su gosti slavili pogotkom u petom minutu nadoknade! Brazilski velikan bez većih problema savladao je Independijente Medeljin rezultatom 2:0 i uvećao plus na kontu gol-razlike koja odlučuje prednost u slučaju da dva tima imaju isti broj bodova na kraju grupne faze.

Na stadionu Beira Rio u Porto Alegreu slavi se Edenilson i njegov osećaj da preuzme odgovornost na sebe i povede Internasional do pobede. Tri meseca prošla su otkako je desnokrilni vezista poslednji put zatresao mrežu, tako da nije mogao da izabere bolji trenutak da to ponovo učini. Pogotovo jer je sada Internasional za nijansu bliži prvom mestu koje vodi u drugu fazu, s obzirom da samo timovi sa vrha idu dalje.

Edenilson je doveo brazilskog velikana u vođstvo već u 19. minutu posle slabe reakcije protivničke odbrane i pogotovo pasivnog golmana Moskere kome se vezista domaćih uvukao pred sam gol, primio lopt iz centaršuta i zatresao mrežu.

U nastavku utakmice Independijente jeste bio barabar sa protivnikom, ali se domaćin ipak ponovo radovao. I ovog puta strelac je bio Edenilson i to prelepim udarcem sa ivice kaznenog prostora čime je duplirao vođstvo i dao veliko samopouzdanje celom timu pred završnih trideset i kusur minuta u kojim su izdržani svi naleti gostiju iz Kolumbije.

Šta radi Seara u Grupi G, ne bi bilo pogrešno reći ni da gledamo u prvog favorita za osvajanje takmičenja! Peta pobeda u nizu, čak 15 postignutih i samo jedan primljen gol. Brazilski sastav bukvalno se iživljavao na paragvajskom Heneral Kabaljeru kojeg je kući ispratio sa šest pogodaka u metu – 6:0 (3:0).

Gosti su izdržali samo šest minuta jer je Vesklej već pronašao put do mreže na asistenciju Klebera koji je već posle pola časa igre imao dva gola kraj svog imena, a Seara vođstvo od čak 3:0! Nastavak susreta pripao je kolumbijskom napadaču Stivenu Mendozi koji je u igru ušao u 61, a već u 72. minutu povisio na nedostižnih 4:0. I to nije bilo sve, jer samo nekoliko akcija kasnije doveo Searu do 5:0, da bi Ze Roberto pred nadoknadu postavio konačnih 6:0.

Banfild je bio nadomak pobede kojom bi se senzacionalno uključio u borbu za vrh u Grupi C, ali je Universidad Katolika ipak uzela bod – 1:1. Strelac za domaće bio je Datolo efektnim "makazicama", dok je duboko u nadoknadi izjednačenje doneo Dijaz.

KOPA SUDAMERIKANA - 5. kolo

Grupa C

Banfild – U. Katolika 1:1 (0:0)

/Datolo 82 – Dijaz 90+2/

02.30: (1,53) Santos (3,60) Union La Kalera (6,75)

Grupa E

Internasional - Independijente Medeljin 2:0 (1:0)

/Edenilson 19, 57/

Nueve de Oktubre - Gvairenja 2:3 (1:0)

/Da Luz 7, Stivens 75 – Otazu 52, 62, Masijel 90+5/

Grupa F

Atletiko Gojas – Antofagasta 1:0 (1:0)

/Žoržinjo 12/

02.30: (1,60) LDU Kito (3,70) Defensa i Hustisija (5,40)

Grupa G

Seara – Heneral Kabaljero 6:0 (3:0) /Vesklej 6, Kleber 18, 32, Mendoza 72, 7, Ze Roberto 84/

00.15: (1,15) Independijente (6,75) La Gvaira (16,0)