Ivićev rolerkoster za srčku, ali Votford je na bod od vrha (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.11.20. | 18:01

Dvojica srpski trenera na vodeće dve pozicije

Stršljenovi ponovo ubadaju! I evo ih, posle 11. kola, ponovo na drugom mestu Čempionšipa.

Odigrao je Votford Vladimira Ivića utakmicu koja nije bila za one sa slabim srcem. Pravi rolerkoster, dva preokreta, šokantne greške na terenu, ali na koncu trijumf žuto-crnih protiv Koventrija – 3:2.

I sada, nakon 11 rundi, dvojica srpskih trenera, Veljko Paunović, čiji je Reding u velikom padu forme i Vladimir Ivić, čiji Votford ponovo nadolazi, sede na vodeće dve pozicije. Ali, pet ekipa je stalo u dva boda. Biće tu žestoke borbe za promociju, daleko je kraj...

Mirno je bilo prvo poluvreme, bila je poneka akcija, šansa, ali se mreže nisu tresle. Ako je neko mislio da će takvo mrtvo more biti i u nastavku, grdno se prevario. Ispostavilo se da je „uspavanka“ prvog dela bila zatišje pred buru.

U samo 13 minuta drugog poluvremena viđena su četiri gola, uključujući i jedan preokret! Votford je poveo u 54. minutu preko Greja, ali nakon toga desilo se potpuno pomračenje Stršljenova. Dozvolili su da u dva minuta, 63. i 64. prime dva gola i ne samo da su srušili sve što su do tada sagradili, nego su otišli u minus.

Izjednačujuči gol bio je, u stvari, debela greška golmana Fostera, koji je dozvolio da ga Grej lobuje glavom sa ivice šesnaesterca! Već u sledećem napadu „proslavio“ se štoper Votforda Ketkart, potpuno je pogrešno pročitao situaciju i dopustio gostima da stvore šansu, koju je Voker snažnim udarcem pretvorio u vođstvo Koventrija.

Ali, ni radost nebeskoplavih nije potrajalo, pošto je tri minuta kasnije Trust-Ekong glavom posle kornera pogodio za 2:2. I onda novi preokret: penal za domaćina, a Sar je bio siguran – 3:2. Za lansiranje Votforda na drugu poziciju.

Utakmica je imala i simboličnu crtu za Votford, pošto je Troj Dini upisao 400. nastup za Stršljenove, što je uspelo samo još desetorici igrača u istoriji kluba pre njega.