Javor i IMT preorali blato u Ivanjici, Gigić poništio majstoriju Lukovića (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 22.12.23. | 17:53

Gladijatorska borba u nemogućim uslovima za igru – 1:1

To nije bio fudbal, nego preživljavanje u živom blatu. Ali, ne zbog manjka kvaliteta ili želje fudbalera dva tima, nego zbog nemogućih uslova za igru u Ivanjici.

Fudbalerima Javora i IMT-a sve čestitke za gladijatorsku borbu po terenu koji je više ličio na uzoranu njivu, pogotovo posle nekih pola sata igre. Lopta je negde skakutala po terenu, negde od blata nije mogla dalje od metar i po ili dva nakon gurnutog pasa. Ali, je prštalo od duela i borbe do poslednjeg sekunda. Na kraju podela bodova za kraj jesenjeg dela Mozzart Bet Superlige – 1:1.

Javor je bio bolji tim, igralo se skoro svih 90 minuta na polovini IMT-a, ali gosti su se uspešno odbranili, mada im nije pošlo za rukom da sačuju vođstvo koje su imali od 34. minuta.

S druge strane, ako je ovo bila oproštajna utakmica Miloša Lukovića za IMT-a, onda se oprostio u velikom stilu. Odužio se klubu u kojem je stasao i u čijem dresu je zapao za oko skautima sa istoka i zapada Evrope i iz kojeg će, možda, preći u tabor Spartaka iz Moskve. Još jednim golom, koji je postigao na sjajan, umešan način, cena može samo da skoči dok ne dođe vreme za rastanak.

Javor je, očekivano, krenuo ofanzivno, da iskoristi što igra na svom terenu, ali sve do 28. minuta nije uspevao da stvori neku veliku priliku za gol. A, kada je Gojković stvorio tu prvu i na tacni poslužio Bosića, ovaj je sa sedam metara lansirao loptu preko gola.

Kazna je stigla šest minuta kasnije. Prvi put kada je IMT uspeo da organizuje napad, došao je do gola. I to sve u režiji Miloša Lukovića, koji je na 40 metara od gola Javora „otresao“ u duelu Miletića, onda driblingom izbacio Petrovića i sa 17 metara poslao fudbal u mrežu – 1:0.

Javor je najbolju priliku za izjednačenje propustio u 42. minutu, kada je posle prekida i velike gužve u šesnaestercu Obradović šutirao, a Delević na gol-liniji zaustavio fudbal.

Nastavak je doneo još žešći pritisak domaćina, IMT gotovo da nije uspeo centar da pređe, golman Manojlović je u drugom delu bio više gledalac nego akter utakmice. Njegov kolega Gordić je u 54. minutu odbranio Tankov udarac glavom, ali šest minuta kasnije posle velike gužve nakon kornera nije mogao ništa, Gigić se snašao na petercu i glavom poslao loptu u mrežu – 1:1.

Finiš je doneo potpunu ofanzivu Javora, igrala se „viktorija“ ispred šesnaesterca IMT-a, ali jedinu veliku šansu promašio je Petrović sa peterca. I to sve nakon isključenja Lambulića i igračke prednosti koju su Ivanjičani imali u poslednjih desetak minuta.

JAVOR – IMT 1:1 (0:1)