Lionel Mesi (©Reuters)

Jednoga dana žaliće mnogi što ga više nema... (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 22.04.21. | 23:53

Lionel Mesi sa nova dva pogotka stigao do impozantnog učinka kojim ne može da se pohvali nijedan fudbaler u poslednjih 12 godina! Marko Dmitrović za dva meča primio devet golova, Sosijedad je opet peti

Debate o tome ko je najbolji svih vremena verovatno nikada neće prestati. Dijego Armando Maradona, Pele, Johan Krojf, Ronaldo Fenomeno, Zinedin Zidan, Ronaldinjo, Kristijano Ronaldo, Lionel Mesi... To više nije ni stvar učinka i uspeha, već ukusa jer je kroz drugačije ere fudbalske igre teško reći ko je zaista najbolji. Ali, ako je gledati po kontinuitetu, golovima, trofejima i kako je krojio istoriju jednog kluba, onda Mesi nema alternativu.

I baš kao u pesmi Šekija Turkovića Poslednji boem kada čujete onaj stih "Jednoga dana žaliće mnogi što me više nema..." tako će i iskreni fudbalski poklonici, a pogotovo svi kojima je Barselona najbliža srcu patiti onog dana kada Lionel Mesi bude okačio kopačke o klin. Jer to što radi omaleni Argentinac odavno je prevazišlo sve granice realnog i dostižnog i zaista jedino Kristijano Ronaldo može zaista da mu izađe na crtu, pa je samim tim pravi blagoslov za sve nas koji živimo u eri dvojice fudbalskih monstruma! Videćemo tek šta će nam doneti Kilijan Mbape ili Erling Haland, ali do tada možemo samo još jednom da konstatujemo da ovakvo fudbalsko rivalstvo i majstorstvo svet ne pamti...

Barselona je večeras pokazala da je zaboravila poraz u Klasiku i sigurnom pobedom nad Hetafeom (5:2) nastavila poteru za Realom i Atletikom koji beže dva, odnosno pet bodova. Sve je ponovo zakuvao čovek koji je bez trunke sumnje ikona Barselone i najzaslužniji za sve klupske uspehe novije istorije.

Sa nova dva pogotka Mesi je pogurao Barselonu ka nova tri boda, ali i postao jedini igrač koji je u poslednjih 12 sezona beležio bar po 25 ligaških golova! Ove sezone ih u svim takmičenjima ima 33, a koliko je zaista moćan govori podatak da je postigao jedan gol više u Primeri nego svi igrači Hetafea zajedno... Još više to što je Antoanu Grizmanu prepustio izvođenje jedanaesterca u drugom minutu nadoknade, iako je komotno mogao on da šutne i stigne do het-trika.

Ako predstojećeg leta bude odlučio da produži eru na stadionu Kamp Nou ne sumnjamo da će nastaviti da radi ono što najbolje zna, samo treba ipak zastati na trenutak kako bismo se svi zajedno divili umeću jednog od najvećih koje nam je ova igra podarila.

Pogotovo je to zaslužio sada, kada praktično nosi celu Barseloninu sezonu na svojim leđima. Ne 127.000.000 evra plaćeni Antoan Grizman koji se u nadoknadi ipak upisao u strelce, ne "stakleni" Usman Dembele 145.000.000 evra koji je stalno povređen, niti zaboravljeni Filipe Kutinjo za koga je izdvojeno gotovo 165.000.000 evra, već samo Lionel Mesi! Kada niko drugi neće, ne može ili ne ume, tu je čovek koji je srazmerno tome i plaćen sve one silne milione zbog kojih se digla onolika prašina pre koji mesec...

Prvi gol pao je posle trka gde niko nije mogao da ga zaustsavi, drugi iz udarca kome je David Sorija samo dodatno dao na lepoti pošto je rukavicama krznuo loptu… U međuvremenu su štoperi dva tima, Klemon Lengle na jednoj i Sofijan Čakla na drugoj strani počastili rivala autogolovima, ali to nije pokvarilo veče u kojem je glavna zvezda po ko zna koji put u karijeri bio Lionel Mesi

Utakmica je gotovo ni iz čega dobila dramatičnu notu posle gola Enesa Unala sa bele tačke u 69. minutu, ali Barselona je uspela do kraja da iskontroliše ritam i spreči da se dogodi još jedan nepovoljan rezultat. Za to se pobrinuo opet Mesi asistencijom za Ronalda Arauha u samom finišu. Njegova 14. u sezoni, 11. u Primeri. Nedugo je zatim Grizman postavio konačni rezultat s kreča.

Eibar srpskog golmana Marka Dmitrovića pretrpela je novu katastrofu. Posle petice od Atletika u Madridu, Eibar je primio još četiri od Granade u Andaluziji, a nažalost na drugoj strani cevi našao se upravo srpski čuvar mreže koji je u dve utakmice tako primio devet golova – 4:1 (2:0). Dva su bila delo Roberta Soldada, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Antonio Puertas i Kenedi.

Real Sosijedad je na Anoeti uspeo da okrene gol zaostatka protiv Selte i slavi rezulatom 2:1 (2.1). Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, a posle pogotka Uga Malja na asistenciju Denisa Suareza u 22. minutu trijumf domaćinu doneli su Portu nedugo zatim i Adnan Januzaj s bele tačke u 39. minutu.

Barselona – Hetafe 5:2 (3:1)

/Mesi 8, 33, Čakla 28ag, Arauho 87, Grizman 90+2 penal – Lengle 12ag, Unal 69 penal/