Dejan Joveljić (©Reuters)

Joveljić postao dvocifren, ali Volfzberger pretrpeo debakl

Vreme čitanja: 1min | ned. 14.03.21. | 19:06

Mladi napadač stigao do desetog gola u austrijskom prvenstvu, ali u ubedljivom porazu na domaćem terenu.

Samo 64 sekunde trebalo je Dejanu Joveljiću da postigne gol protiv Tirola, međutim, sjajno otvaranje utakmice nije bilo dovoljno Volfzbergeru da dođe do pobede u važnom duelu za mesto u plej-ofu. Gosti su već do poluvremena preokrenuli na 3:1, a na kraju pobedili 5:3.

Joveljiću je jubilarni 10. pogodak u prvenstvu Austrije - a ima i tri asistencije - omogućio Mihael Lendl dodavanjem u prostor, posle čega je mladi špic obišao protivničkog golmana i lagano poslao loptu u mrežu. Samo pet minuta kasnije usledilo je izjednačenje, a u 14. minutu i drugi gol gostiju.

Bivši napadač Crvene zvezde, koji je u Volfzbergeru na pozajmici iz Ajntrahta, zamenjen je u 62. minutu, kada je već bilo 5:1 za Tirol. Ove sezone je, računajući sva takmičenja, u 32 nastupa dao 11 golova i imao pet asistencija.

Njegov tim je doživeo drugi poraz u poslednje tri utakmice, ali je i dalje na petom mestu, koje donosi učešće u plej-ofu.

AUSTRIJA 1 - 21. KOLO

Salcburg - 3:1 (3:0)

Rapid Beč - Hartberg 4:0 (1:0)

Volfzberger - Tirol 3:5 (1:3)

Šturm - Austrija Beč 2:1 (0:0)

Sankt Pelten - Altah 0:1 (0:0)

Rid - LASK 0:3 (0:1)