Jurić je čovek koji savršeno bira trenutak da izvuče maksimum iz igrača: Karamo rešio bitku za poziciju sedam

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.02.23. | 17:13

Napadač sa Obale Slonovače presudio Udinezeu u 49. minutu - 1:0

Dosta borbe i žestokih duela, ali i zaslužena pobeda Torina nad Udinezeom u direktnom obračunu za sedmo mesto italijanske Serije A - 1:0 (0:0).

Igrač odluke bio je Jan Karamo u 49. minutu, koji je konačno dočekao svojih pet minuta u ovoj sezoni i nagradio podogak iz Kupa Italije od pre nekoliko dana protiv Fjorentine. Sjajni hrvatski strateg Ivan Jurić pokazao je da savršeno ume da prepozna trenutak u kom može da izvuče maksimum iz svog igrača. Karamo je tek drugi put ove sezone bio stater, a danas je to iskoristio da bude i ključni igrač utakmice.

Bio je najopasniji po gol Zebri, prvu veliku priliku je propustio u 41. minutu utakmice, kada je blistavo itervenisao Marko Silvestri. Ipak, iskusni čuvar mreže nije mogao ništa u četvrtom minutu nastavka, kada je Karamo iskoristio loše postavljanje odbrane gostujućeg tima i precizno dodavanje Ole Aine poslao u mrežu Udinezea.

Udineze nije imao nekih preterano opasnih prilika, mada je i ono što je išlo u okvir gola Vanje Milinković Savića reprezentativni čuvar mreže uspešno ukrotio.

Ivan Ilić i Nemanja Radonjić nisu bili spremni da igraju u ovom meču, dok su sa druge strane povređeni Đerar Deulofeu i Roberto Pereira.

Torinu bi eliminacija iz Kupa Italije mogla i da prija u završnici sezone, s obzriom da su svi resursi okrenuti ka završnici domaćeg prvenstva, gde su Bikovi samo jednom poraženi na poslednjih osam utakmica. U narednom kolu gostuju Milanu, a potom ih očekuju okršaji sa Kremonezeom i Juventusom.