Juventus nije kandidat za Skudeto, Sasuolo u petom minutu nadoknade slavio usred Torina (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sre. 27.10.21. | 20:31

Stara dama sve dalje od titule

Na stranu devetogodišnja vladavina, status najvećeg kluba u Italiji i šampionski gen, Juventus osim istorije i statusa u fudbalskom društvu ove sezone nema argument kojim bi se ugurao u trku za Skudeto. Uporno je Masimilijano Alegri prethodnih nedelja pravdao zaostatak za rivalima rečima da "šampionska trka počinje tek u martu", ali kako stvari stoje Bjankoneri neće dočekati mart. Sa četiri vezane pobede u prvenstvu - šest u svim takmičenjima - podsetili su fudbaleri torinskog tima da ih nikad ne treba otpisivati, ali će pre biti da su tim nizom samo ulili lažnu nadu navijačima.

Stara dama više nije sposobna da konstantno igra na visokom nivou. Utisak je da nema ni tim kadar da pobeđuju iz nedelje u nedelju, što je uostalom ponovo dokazala. Posle provlačenja u Derbiju Italije, Alegrijeva ekipa je u 10. kolu golom u petom minutu nadoknade usred Torina poražena od Sasuola - 2:1 (1:0).

Poraz, treći u uvodnih deset kola - što se Juventusu u istoriji dogodilo još samo dva puta otkako se u Seriji A za pobedu dodeljuju tri boda - povećao je zaostatak Bjankonera u odnosu na Milan (potencijalno i Napoli) na 13 bodova. Posle svega deset rundi! Zaostatak koji bi teško stigao i onaj šampionski Juventus, a kamoli ovaj, nesposoban da "zatvara" i manje rivale. Sa Specijom (3:2) i Sampdorijom (3:2) se još nekako i izborio, sa Udinezeom već nije uspeo.

U Seriji A koja odavno nije bila ovako izjednačena, sa gomilom podjednako kvalitetnih ekipa, ovakvi propusti se skupo plaćaju. A kad je situacija već takva, Sasuolo je maksimalno iskoristio da upiše drugi uzastopni trijumf nad Juventusom, a prvi istorijski u Torinu.

Torinski tim je utakmicu otvorio prilikom već u trećem minutu, Leonardo Bonuči je šutirao posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali je propustio priliku da se upiše u svojoj 400. utakmici u Seriji A.

Uvod je, ipak, samo dao lažnu nadu da nas očekuje efikasan i uzbudljiv susret, kakav je bio gotovo svaki između Juventusa i Sasuola u prethodnih pet godina (na devet od poslednjih deset međusobnih utakmica viđena su minimum tri gola), jer je prvo poluvreme bilo krajnje nesadržajno. I kada se činilo da će se na odmor otići mirnih mreža, Muldur je poslao loptu u sredinu Berardiju, prvak Evrope sa Italijom je prosledio do Fratezija, a nekadašnji omladinac Lacija i Rome bacio Staru damu na kolena.

Ulazak Huana Kvadrada na pauzi razdrmao je domaći tim u nastavku. Juventus je zaigrao poletnije, konkretnije i ubojitije, a upravo je Kolumbijac bio taj koji je stvarao najviše problema odbrani Neroverda. U 58. minutu čak poslao loptu iza leđa Andree Konsiljija, ali je Kan Ajhan očistio pred gol-linijom, nepuna dva minuta kasnije, posle udarca Dibale glavom je loptu vratio na peterac Kijezu, no - bez promene.

Centaršut za centaršutem, opterećivao je Juventus kazneni prostor Sasuola sa bokova, ali je izlaskom Alvara Morate izgubio na visini. Ipak, upornost mu se isplatila, pa je baš iz centaršuta i stigao do izjednačenja. Dibala je perfektno zavrnuo iz slobodnog udarca, a najviši u skoku je bio jedan od najnižih igrača na terenu - Veston Mekeni, za svoj prvi pogodak u prvenstvu ove sezone.

Tu je Juventus neočekivano stao, iako je do kraja ostalo još petnaestak minuta. Ne bukvalno, inicijativu je imao, ali ne i snagu i ideju da dođe, ako ne do gola, makar do ozbiljnije šanse. Kako bilo, svestan da mu bod nije ni od kakvog značaja, krenuo je svim raspoloživim snagama ka šesnaestercu rivala i na kraju je surovo kažnjen.

U početku odlučujuće akcije nije izgledalo da će ona biti to - odlučujuća - jer se učinilo da Đanluka Skamaka jedino želi da "ukrade" malo vremena do poslednjeg sudijskog zvižduka, a onda je Berardi uočio ogroman prostor na suprotnoj strani terena i poslao vanserijsku dijagonalu ka Maksimu Lopezu, koji je pobegao Mekeniju i smelo bocnuo Matiju Perina.