(©Starsport)

Kakav fudbal, strašan fudbal u Pazaru: Ljajić sjajan, TSC perfektan

Vreme čitanja: 4min | uto. 02.04.24. | 18:30

Vicešampion uz preokret do pobede kraj Jošanice – 4:3

Novi Pazar nije uspeo da ostvari pozitivan rezultat ni posle smene Igora Matića, a sa Draganom Žarkovićem na klupi. TSC je u utakmici 28. kola Mozzart Bet Superlige slavio na Gradskom stadionu sa 4:2 (2:2), prišao drugoplasiranom Partizanu na minus pet, uz meč manje crno-belih, a Pazarcima dodatno smanjio vrednost plej-of akcija.

TSC je brzo poveo, pa ekspresno dospeo u rezultatski deficit iz kojeg je brzo izašao i početkom drugog poluvremena trasirao put ka pobedi.

Ostala je bez nagrade dobra partija Adema Ljajića, krunisana petim, šestom i sedmom golom ljubimca publike kraj Jošanice i Raške. Sa sjajnim partijama u četi Žarka Lazetića nastavio je Aleksandar Ćirković, koji je stigao do 12. gola u prvenstvu, a pratio ga je dva puta precizni Ivan Milosavljević.

Oni koji su došli na Gradski stadion, njih oko 3.000, nisu zažalili. Videli su atlaktivnu fudbalsku predstavu začinjenu efektnim golovima, ali i još jedan poraz svojih ljubimaca.

Promešao je Žarković karte na trenerskom debiju u elitnom srpskom rangu. Premijerno je ove sezone kao desni bek zaigrao Abdulaj Sise, što je pozicija koju je pokrivao kada je u jesen 2020. godine počeo da troši prethodni mandat u Novi Pazar. Poverenje na levoj strani u manevarskom triju prvi put od starta dobio je Partizanov đak na pozajmici Mihajlo Petković, a došlo je vreme i da se u postavu vrati oporavljeni Ljajić. Na klupu se preselio Sejduba Suma.

Sve što je išlo u okvir u prvih 25 minuta završilo je iza leđa, osim šuta Ivana Milosavljevića, koji je u 23. minutu lako ukrotio Nikola Mirković. I jedni i drugi su u tom delu meča imali rešenja na polovini protivnika, ali je bilo škripe u poslednjoj liniji.

Veliku prazninu između domaćih štopera u devetom minutu iskoristio je Miloš Pantović, kojeg je dobro nanišanio Petar Stanić. Našao se Pantović sam ispred Mirkovića i lako ga nadmudrio - 1:0.

Usledio je blickrig momaka u plavo-belim dresovima, sve na krilima Ljajića. Dobio je bivši reprezentativac Srbije loptu od Seada Islamovića u 11. minutu i milimetarski naciljao dalji ugao sa leve strane, negde oko pozicije preseka dve linije šesnaesterca - 1:1.

Samo malo kasnije pritisak Pazaraca na poslednju liniju Topolčana. Milosavljević je vratio golmanu Veljku Iliću, što je predosetio i presekao Marko Šćepović. Pokosio ga je u kaznenom prostoru čuvar mreže gostiju i Milan Mitić je pokazao na belu tačku. Ljajić u 15. minutu nije dao šansu Iliću - 2:1.

Pokušaj Ćirkovića pored stative u 20. minutu kao da je najavio njegov pogodak samo četiri minuta kasnije. Nisu uspeli Plavi da osujete još jedan završni pas Stanića za ove sezone prejakog štiha u Lazetićevom špilu. Sise je kasnio sa reakcijom, a Ebenezer Anan u pokušaju da napravi ofsajd. Ceh je bio preskup po domaćina - 2:2.

Do obaveznog odmora oprobao se još Miloš Vulić sa distance za Toplčane u 35. minutu, na šta je Pazar odgovorio prelepom akcijom u režiji Petkovića, Adetunđija Rasaka Adešine i Islamovića, koja je rezultirala samo kornerom.

I u drugom poluvremenu mreža se zatresla nakon prve šanse, opet Pazarova. Sve je kako treba uradio napravio Milosavljević i sa linije šesnaesterca u 51. minutu "ubio pauka" u desnom gornjem uglu Mirkovićevog gola - 2:3.

Dva minuta kasnije zapretio je Nemanja Stojić glavom, a potom je u 55. minutu Milosavljević od sebe napravio dvostrukog strelca. Pogodio je iz slobodnjaka sa oko 18 metra, uz pomoć pazarskog živog zida - 2:4.

Umalo da pukne petarda u 63. minutu. Ćirković je imao čistu sa Mirkovićem, ali je promašio. Ljutnuo se Pantović, čekao je asistenciju.

Malo se poslužio Novi Pazar, ali je do sudijske nadoknade ozbiljnije zapretio samo preko Marka Obradovića u 70. i Marka Srećkovića sa oko 20 metara u 86. minutu.

Ekipa kalibra TSC nije imala problema da završi utakmicu na željeni način. Posao im je dodatno olakšalo isključenje Ebenezera Anana u 88. minutu.

Tačku je iz slobodnjaka neposredno pre poslednjeg Mitićevog zvižduka stavio trostruki strelac Ljajić - 3:4.

NOVI PAZAR - TSC 3:4 (2:2)