Kakav meč u Vigu - dva preokreta, iz keca u dvojku, 7+ (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 12.04.21. | 23:36

Sevilja dobila na Balaidosu posle pet godina...

Sevilja se odavno etablirala kao četvrti klub Španije i nema sumnje da će ponovo igrati Ligu šampiona. Znalo se to i pre večerašnjeg meča. Selta je neko vreme provela u zoni ispadanja, ali serijom dobrih partija - pre svega krajem prošle godine - izvukla se i neće ispasti. Znalo se to i pre večerašnjeg meča. U takvoj situaciji, manje-više bezbrižnoj za oba tima, momci Eduarda Koudeta i Julena Lopetegija mogli su da se opuste i gledaocima prirede pravi mali spektakl. Reviju golova, mnogo preokreta, lepih poteza i na kraju prvi trijumf Sevilje na Balaidosu posle pet godina - 4:3.

U najkraćem: Sevilja 1:0; Selta preokret 2:1; Sevilja 2:2; Selta 3:2 - poluvreme. Sevilja preokret 4:3 - kraj!

Selta je imala dosta dobar skor u poslednjih nekoliko godina sa Andalužanima, pogotovo u Galiciji. Tri poslednje utakmice dobila je, od čega dve bez primljenog gola, a heroj Balaidosa Jago Aspas pogađao je protiv Sevilje kad god ju je sretao. Na prethodnih šest utakmica - pet golova.

Počelo je i večeras kao u bajci. Na izazov Žila Kundea (lep gol glavom sa skoro deset metara posle kornera Akunje) Aspas je odgovorio s kamatom. Prvo s penala za 1:1 (prekršaj skrivio baš Kunde), a onda samo tri minuta kasnije potpuni preokret - 2:1.

Već tada bilo je jasno da će se igrati bez garda. Sevilja je izjednačila pogotkom Fernanda, da bi Brajs Mendes divno bocnuo preko Markonaca Bonoa za veličanstven kraj prvog poluvremena - 3:2.

Prštalo je na sve strane i u drugom delu. Ipak, mnogo više uzbuđenja pred golom Selte. Gosti su do novog izjednačenja došli u 60. minutu. Pogodio je Ivan Rakitić. A onda je Lopetegi napravio krucijalnu izmenu. Umesto Susa, asistenta za Fernandov gol, na teren poslao Papu Gomeza. Devet minuta kasnije imali smo novi preokret - 4:3 za Sevilju, a sve posle velikog kiksa Aidua.

Za 90 minuta viđeno je 25 udaraca ka golu. Napadači su bili baš produktivni. Selta pet puta u okvir - tri gola. Sevilja šest u okvir - četiri komada.