©Reuters
©Reuters

Kako se ugasila euforija na Sardiniji? Kaljari 15 godina nije imao lošiji početak sezone

Vreme čitanja: 2min | pet. 01.10.21. | 23:11

Ekipa Valtera Macarija ispustila pobedu protiv Venecije u drugom minutu nadoknade - 1:1

Taman je delovalo da će mračna serija na Sardiniji konačno biti prekinuta. Kaljari je vodio golom Keite Baldea od 19 minuta, ali se u drugom minutu nadoknade utakmice sve srušilo kao kula od karata. Venecija je prvim pogotkom Đanluke Busija u Seriji A izbegla poraz na Sardenja Areni - 1:1 (1:0).

Valter Macari ni nije uspeo da ostvari pobedu ni na četvrtom vezanom meču, ali mu je večerašnji remi posebno teško pao. Teren je napustio u neverici, od nemoći je širio ruke, a njegov tim je ostao u opasnoj zoni sa svega tri boda u sedam odigranih kola. Koliko je loš trenutak u klubu sa Sardinije potvrđuje i činjenica da je ovo prvi put od sezone 2006/2007. da Kaljari nema pobedu na prvih sedam utakmica u Seriji A.

A nakon gola koji je postigao Balde sve je delovalo potpuno idilično na Sardnja Areni. Bila je to sjajna kontra domaćina, koja je krenula od kaznenog prostora. Loptu je sjajno izneo Razvan Marin, Žoao Pedro je prebacio na desnu stranu, gde je bio Martin Kaseres, a onda je usledio izvrstan centaršut i odličan trzaj glavom Keide Baldea.

Ipak, Kaljari je propustio priliku da kruniše taj prishološki trenutak i duplira vođstvo, koje bi mu omogućilo da osigura osvajanja bodova. Najbliži tome bio je Razvan Marin, koji je bio u odličnoj prilici u 38. minutu, ali je umesto gola pogodio stativu gola na kojem stiji Niki Maenpa.

Kada su to pregrmeli, gosti su lagano počeli da se opravljaju i sve ozbiljnije prete u drugom poluvremenu. Busio je prvi put ozbiljno pripretio kada je glavom gađao uz desnu stativu, ali se izvio Alesio Kranjio i sprečio izjednačenje.

Ipak, odlični čuvar mreže domaćeg tima nije mogao ništa u drugom minutu nadoknade, kada je lopta na putu ga golu zakačila i Kaseresa, pa je postala neuhvatljiva za golmana Kaljarija. Venecija je sa ovim bodoom ostala iznad crte, ispred Specije, koja ima četiri boda.