Slavlje Rominih fudbalera (©Reuters)

Kalafiorijeva tehnika i Abrahamova spretnost vratili Romu na pobednički put (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 23.09.21. | 22:39

Udineze nekoliko puta ozbiljno zapretio, ali nije izbegao poraz u Rimu

Perfektan start Rome pod Žozeom Murinjom u nedelju je prekinula Verona. Poraz 2:3 bio je prvi Rimljanima od početka sezone, računajući četiri meča Serije A, dva u kvalifikacijama i jedan u grupnoj fazi Lige konferencije, ali brzo se Vučica vratila na pobednički put.

U četvrtak je na Olimpiku savladan Udineze 1:0, pogotkom Tamija Abrahama u 36. minutu.

Engleski napadač koji je letos stigao iz Čelsija za 40.000.000 evra spretno je reagovao nakon odličnog prodora 19-godišnjeg Rikarda Kalafiorija i petom matirao gostujućeg golmana Marka Silvestrija.

Ispostavilo se to dovoljno za tri boda u meču koji bi mnogi okarakterisali kao "klasična murinjovska pobeda".

Nisu Rimljani pokazali energiju vrednu pomena, osim pogotka imali su još samo stativu Henriha Mhitarjana pogođenu već u 4. minutu i to je bilo sve vredno pomena što se tiče dešavanja pred golom Udinezea kom je, primera radi, vodeći Napoli u prošlom kolu spakovao četiri gola.

U pojedinim momentima bezidejna igra mogla je skupo da košta Romu. Da je francuski tinejdžer Brendon Sopi bio koncentrisaniji u 61. ili 68. minutu, lako je ishod meča mogao da bude drugačiji. Ipak, 19-godišnjak koji je letos stigao u Udineze iz Rena za 2.000.000 evra šutirao je pored gola. I u prvom poluvremenu gosti su nekoliko puta solidno zapretili, ali nisu uspeli da izbegnu poraz, drugi uzastopni, kojih sa sedam bodova iz pet kola ostavlja na desetom mestu Serije A.