Kanga ima katastrofalne saigrače! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 16.11.20. | 19:26

Rijad Marez je najveći fudbalski umetnik Afrike

Dok su njegove klupske kolege vojevale bitku protiv Zlatibora za plasman u osminu finala Kupa Srbije, Gelor Kanga je igrao za reprezentaciju Gabona.

I nije se proslavio. Baš kao i njegovi reprezentativni saigrači. Gabon je kao gost poražen 1:2 u Gambiji u nastavku kvalifikacija za Kup afričkih nacija 2022. godine i velikim greškama je sebi zakomplikovao život.

Gabon je istog rivala pre nekoliko dana savladao identičnim rezultatom 2:1 kao domaćin, ali je danas poražen i neće imati prednost u međusobnom skoru ako na kraju oba tima budu bodovno poravnati na tabeli. Što nije nerealno. Trenutno dele prvo mesto na tabeli sa po sedam bodova, ali preti im DR Kongo koji ima četiri boda manje i utakmicu manje pošto sutra gostuje Angoli. Ako pobedi, stvari se komplikuju jer Gabon do kraja gostuje Angoli i dočekuje DR Kongo, a Gambija dočekuje Angolu i gostuje u DR Kongu.

Kanga se našao u prvoj postavi Gabona danas zajedno sa prvim zvezdama tima Obamejanom i Leminom, ali nisu uspeli da pokrenu svoju reprezentaciju ka novom uspehu. Što i ne čudi s obzirom kakve saigrače imaju u odbrani... Oba gola su poklonili, a Bolonjin napadač Musa Berou ih je rado prihvatio. Prvo je u 49. minutu kaznio amaterski kiks golmana Gabona, da bi ih dotukao u 79. minutu posle još jedne kardinalne greške odbrane. Utešni gol u 89. minutu nije mnogo značio Gabonu...

Šampion kontinenta Alžir je odirgao 2:2 u Zimbabveu i praktično overio plasman na prvenstvu. Monpeljeov napadač Andi Delor je udarcem glavom doveo Alžir u vođstvo, a duplirao ga je Rijad marez. As Mančester Sitija je postigao prelep gol, poigrao se sa odbranom Zimbabvea i pokazao da je najveći fudbalski umetnik Afrike. Ipak, domaćin je uspeo da uzvrati. Izjednačio je u finišu poluvremena iz slobodnog udarca, da bi u 82. minutu došao do izjednačenja pošto je Dube postigao gol glavom.

U istoj grupi srpski stručnjak Mićo Sredojević nije uspeo da ponovi uspeh od pre nekoliko dana sa Zambijom i da savlada Bocvanu. U revanšu je poražen kao gost 0:1, ali i dalje ima teoretske šanse za drugo mesto.

Na pragu plasman na KAN je Južna Afrika koja je kao gost savladala Sao Tome i Prinsipe sa 4:2. meč loptu je propustila Burkina Faso koja je odirgala remi bez golova u Malaviju, ali ima šansu da plasman na prvenstvo overi u naredna dva meča.

Iako se kao domaćin direktno plasirao, Kamerun nastavlja da pobeđuje u svojoj grupi. Danas je vezao treću pobedu pošto je slavio u Mozambiku sa 2:0.

GRUPA C

Sao Tome i Prinsipe - Južna Afrika 2:4 (1:1)

GRUPA J

Ekvatorijalna Gvineja - Libija 1:0 (1:0)

17.00: Sijera Leone - Nigerija

Gelor Kangareprezentacija Gabonareprezentacija AlžiraRijad Marezkvalifikacije za kup afričkih nacija