Karpin kroji šampionsku trku: Dinamo u 91. minutu izvukao bod protiv Rostova

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.03.22. | 20:00

Moskovljani u sudijskoj nadoknadi izbegli poraz (1:1), ali i izgubili korak u odnosu na Zenit

Valerij Karpin, selektor Rusije, preuzeo je nedavno kormilo posrnulog Rostova, a šok terapija uticala je da se premijerligaš iz donjeg dela tabele preporodi preko noći. Nakon pobede protiv Rubina (2:1) na premijeri novog stratega Rostov je uspeo da ostane nepporažen i na narednom koraku istovremeno pomrsivši rečune Dinamu iz Moskve (1:1). Vredan bod odnet iz prestonice ujedno je obradovao zenit koji uz utakmicu više sada ima pet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca.

Fenomenalnu akcija gostiju i sjajnu loptu u prostor Siljanova u 59. minutu Poloz je krunisao golom naplativši uspavanu reakciju poslednje linije domaćina. Pogodak Rostova uticao je na buđenje domaćina koji je kako je vreme odmicalo pleo sve gušću mrežu oko gola rivala što mu se isplatilo u 90. minutu. Grulev je fenomenalnom fintom izbacio iz igre Seljavu koji je potom prekršajem zaustavio mladog napadača te je sudija Kukujan opravdano pokazao na belu tačku.

Odgovornost je potom preuzeo Fedor Smolov i sigurnim udarcem sa bele tačke doneo bod Moskovljanima. Iskusni golgeter koji je dinamo pojačao ove zime prelaskom iz Lokomotive četvrtim golom na pet utakmica potvrdio je da će biti značajan adut u borbi za titulu, međutim njegov tim očekuje težak posao jer u završnicu ulazi sa pet bodova minusa, doduše uz utakmicu manje od Zanita.

RUSIJA 1 - 22. KOLO

Ural - Himki 0:1 (0:0)