Strelac pobedonosnog pogotka za Junior, Didijer Moreno (Foto: AFP)

Katastrofalna greška odbrane i promašen penal koštali Atletiko bodova protiv Juniora (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 11.04.23. | 03:33

Kolumbijski velikan tražio priključak sa vrhom tabele, na kraju doživeo veliko razočarenje

Fudbaleri Atletiko Nasionala su na Atanasio Hiradot stadionu u Medeljinu dočekali Junior iz Barankilje u okviru 12. kola kolumbijske Aperture. Imali su ambiciju da se dobrim rezultatom približe vodećem Miljonariosu, ali su na kraju pretrpeli drugi poraz u sezoni - 0:1.

Atletiko je tako ostao peti na tabeli sa 18 bodova, dok vodeći Miljonarios ima šest bodova više. Junior se sa tri boda vinuo u sredinu tabele i sada je 11. sa 14 bodova.

Utakmica je rešena u poslednjih dvadesetak minuta, a najpre su gosti stigli do prednosti. Didijer Moreno je presekao jedan pas iz zadnje linije, odmah prosledio loptu do Luisa Gonzalesa. Usledio je dupli pas pred golom rivala i čista pozicija za Morena koji nije propustio da je iskoristi.

Nekih desetak minuta kasnije je domaćin imao idealnu priliku da poravna. Gosti su skrivili jedanaesterac, loptu je na kreč stavio Huan Tores Patino - i promašio. Tačnije, golman gostiju Jeferson Martinez ga je pročitao i sačuvao mrežu.