Andraž Šporar (©Reuters)

Kiksnuo i Sporting! Ni dva gola Šporara, ni igrač više nisu pomogli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.06.20. | 00:12

Slovenački golgeter pokazao da mu je prijao odmor, ali to nije pomoglo lisabonskom klubu

Kiksnuo je Porto, kiksnula je Benfika, ali i Sporting! Tri portugalska velikana nisu u najboljem tonu otvorila nastavak sezone posle završene pandemije virusa korona, tako da su i dalje sve karte otvorene. Nakon Portovog kockanja u sredu uveče i neugodnog poraza, Benfika i Sporting su ispustili bodove protiv Tondele, odnosno Vitorije Gimaraiš. Sportingu nije pomogao ni igrač više, ni to što je Andraž Šporar imao svoje veče sa dva pogotka. Jednostavno, Vitorija se maksimalno jako borila i izborila za jedan bod - 2:2 (1:1).

Ovaj rezultat najviše će odgovarati Famalikau, koji je sada došao korak bliže mestima koja vode u Evropu, dok je Sporting tu poziciju ugrozio. Goleadu na stadionu u Gimaraišu najavio je slovenački golgeter pogotkom već u 18. minutu, mada ga je Tešeira anulirao nedugo po isteku pola časa igre i to posle krajnje amaterske reakcije golmana Maksimilijana. Čuvar mreže Sportinga praktično je poklonio loptu domaćinu u opasnoj zoni, što je Tešeira iskoristio da zatrese mrežu.

Na naredni pogodak čekalo se sve do početka drugog poluvremena, kada je Šporar opet bio siguran i precizan. Ni ovog puta radost gostiju iz Lisabona nije dugo trajala, pošto je Markus Edvards iskoristio veliku grešku protivničke odbrane i odbitak pretvorio u gol za konačnih 2:2.

Imao je Sporting još dve odlične prilike da stigne do sva tri boda, pogotovo je opasan postao od momenta kada je Džozef Amoa zaradio drugi žuti karton i isključenje, ali je najbolju priliku propustio Rafael Kamačo u samoj završnici...