Đovani Simeone (Reuters)

Konačno kraj crne serije, ponovo rešeta Čolito Simeone!

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.02.22. | 16:55

Argentinac opet raspoložen protiv Venecije

U strašnoj formi je krajem prošle godine bio Đovani Simeone. Rešetao je mreže u dresu Verone, srušio Juventus, dao četiri gola Laciju, pogodio za bod u Napulju i ravnopravno sa Vlahovićem i Imobileom trčao trku za prvog strelca lige.

Ali kako je počela 2022. godina, kao da je neko začarao Simeonea. Prolazile su utakmice, a on kao da je zaboravio kako se postižu golovi. Sve do danas. Konačno je proradio!

U pobedi od 3:1 nad Venecijom postigao je sva tri i prekinuo crnu seriju bez gola koja je trajala sedam utakmica. Venecija mu očigledno leži jer joj je i u prvom delu sezone dao dva gola u gostujućoj pobedi od 4:3.

A na poečtku nije delovalo da će ovo biti lak dan za Veronu. Iako je domaćin imao više loptu u posedu, gosti iz Venecije su imali one prave šanse za gol. Veronin golman Montipo je u prvom poluvremenu sa dve sjajne parade spasao gol posle šuteva Hapsa i Čekaronija, a Darko Lazović je izbio loptu da gol linije. malerozno poluvreme Venecije je zaokružio Matija Kaldara koji je promašio prazan gol. Sve što je Verona imala u prvih 45 minuta je snažan šut Ivana Ilića sa 25 metara…

Bila je to velika opomena za tim Igora Tudora da u drugom poluvremenu izađe sa drugačijim stavom. Prvo je zapretio Kaprari, a onda je Simeone preuzeo stvari u svoje ruke. Iskoristio je katastrofalnu intervenciju Kaldare koji je promašio loptu, ušao u kazneni prostor i pogodio dalji ugao. Popularni Čolito je u 63. minutu postigao i drugi gol posle još jedne slabe intervencije Venecijine odbrane.

Uspela je Venecija u finišu meča da smanji zaostatak i oživi nade ali je Simeone u 89. minutu potpisao het-trik i pobedu tima sa Bentegodija.