(©Reuters)

Konja povela u sudijskoj nadoknadi, pa u 96. minutu ispustila dva boda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.03.21. | 19:06

Kasimpaša zadovoljila pravdu kasnim pogotkom

Sedmi put u međusobnim duelima Konja je uspela da ostane neporažena protiv Kasimpaše, međutim sa gostovanja u okviru 30. kola otišla je pomeanih emocija.

Iako je domaćin tokom čitavog susreta bio dominantniji rival, gosti su u prvom minutu sudijske nadoknade preko Kraveca uspeli da pronađu put do mreže rivala i stignu na korak od dragocena tri boda. Ipak, u spektakularnoj završnici susreta, pet minuta posle gola Konje, pravdu je zadovoljio Hajradinović golom za remi i konačnih 1:1.

Kasimpaša je susret otvorila prilično ofanzivno, zapretivši već u 10. minutu preko Kara koji je na asistenciju Hadadija sa levog boka gađao pored gola. Novu priliku domaćin je imao u 21. minutu kada je golman Šehić pogrešio i doveo Komsona u priliku da zatrese mrežu, ali se čuvar mreže iz Bosne i Hercegovine potom iskupio i otklonio opasnost. Golman gostiju bio je u centru pažnje i u 44. minutu kada je sustavio još jednu vrlo dobru priliku rivala.

Srpski internacionalci Duško Tošić i Marko Jevtović počeli su susret u Istanbulu, a za razliku od defanzivca Kasimpaše koji je odigrao svih 90 minuta, Jevtović je u 62. minutu ustupio mesto Diomandeu.

Domaćin je i u nastavku imao inicijativu, ali činjenica da nije uspeo da je pretoči u pogodak došla je na naplatu u sudijskoj nadoknadi kada je Kravec odličnom reakcijom na drugoj stativi posle centaršuta sa levogg boka zatresao mrežu. Pogodak Konje uzdrmao je Kasimpašu, ali je Hajradinović uspeo da izvadi fleku i golom donese bod svom timu. Fudbaler iz Bosne i Hercegovine dočekao je odloženu loptu Varge na ivici šesnaesterca i poslao neodbranjiv udarac za konačnij 1:1.

TURSKA 1 – 30. KOLO

Bašakšehir - Bešiktaš 2:3 (0:1)