KONKAKAF: Borjanova Kanada lako i ubedljivo do završnog turnira Lige nacija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.03.23. | 04:12

Honduras bez šanse - 4:1

Kanada je po prvi put obezbedila plasman na završni turnir KONKAKAF Lige nacije! Ekipa engleskog stručnjaka Džona Herdmena slavila je prilično lako protiv Hondurasa sa 4:1, čime je odbranila prvo mesto u trećoj grupi A Divizije ovog takmičenja.

Dve selekcije bile su izjednačene na tabeli pred konačni obračun u Torontu, s tim što su Kanađani imali ozbiljan teret na leđima u vidu loše tradicije u mečevima protiv ovog rivala. U poslednja dva susreta kao domaćini nisu uspeli da dobiju Honduras, a poraženi su i protekle godine u prvoj utakmici ovosezonske Lige nacije od Katračosa.

Noćas, međutim, potpuno druga priča. Dominacija Crvenih od prvog do poslednjeg minuta - kroz posed lopte, kroz udarce ka golu, ozbiljne šanse... Domaćin je, pritom, na vreme postizao golove, brzo poveo sa 2:0 i pun samopouzdanja gazio ka sigurnom trijumfu.

Kajl Larin postigao je ta prva dva pogotka u 8. i 11. minutu. Mogao je iskusni napadač Valjadolida do het-trika u prvom delu, međutim pred odlazak na odmor promašio je penal.

Čim su se ekipe vratile na teren Kanada je trećim pogotkom rešila sve dileme oko pobednika, ako ih je uopšte i bilo nakon onakvog starta. Strelac je bio Džonatan Dejvid. Do kraja mreže su se tresle po jednom na obe strane...

Golman Crvene zvezde Milan Borjan upisao je 71. nastup za Kanadu...

U polufinalu završnog turnira KONKAKAF Lige nacija Kanađani će na Panamu, dok se Sjedinjene Američke Države na Meksiko.