Korintijans preživeo penal u 90+3

Vreme čitanja: 1min | sre. 24.03.21. | 03:09

Timao slavio protiv Mirasola...

Korintijans je opravdao ulogu favorita u petoj rundi šampionata Paulista. Do četvrtog vezanog trijumfa, a trećeg bez primljenog gola, četa Vagnera Mansinija došla je protiv Mirasola rezultatom 1:0. Utakmicu je rešio pogodak Gustava Moskita na asistenciju Vagnera u 21. minutu.

Zanimljivo, ovo je bila prva utakmica u istoriji takmičenja održana van granica države Sao Paulo. Meč je odigran u Rio de Žaneiru zbog problema s virusom korona.

Bez obzira na konačan ishod Mirasol je bio opasniji tokom 90 minuta. Statistika kaže da je imao više udaraca ka golu i više od igre, ali kada je došlo vreme da se bolja igra naplati, momci Eduarda Baptiste su podbacili.

U sudijskoj nadoknadi (90+3) Mirasolu je dosuđen penal, međutim Fabisio Danijel nije uspeo da realizuje najstrožu kaznu...