Kostić gol, Jović asistencija - Šahtjor izvukao 2:2, celu utakmicu s čovekom manje (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 14.02.19. | 23:03

Ajntraht bi ovo moglo skupo da košta u revanšu...

Luka Jović - plus; Filip Kostić - plus. Dobar je bio i treći Srbin Mijat Gaćinović, ali suma sumarum, Ajntrahtu i pored pozitivnih 2:2, pišemo minus. U hladnom Harkovu gosti iz Frankfurta nisu uspeli da slave u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope, mada su od 11. minuta imali igrača više. Taras Stepanenko, čovek za vezu i prava pravcata "pluća" Šahtjora, zaradio je dva žuta kartona u vrlo kratkim vremenskim intervalima, pa su Ukrajinci morali na razne načine da se dovijaju kako da se ne bi "udavili" i već posle prve utakmice izgubili sve šanse za prolaz.

Dva puta je Ajntraht vodio, dva puta Fonsekini momci stizali do poravnanja. Utisak je, ravnopravnih 2:2 na kraju.

Luka Jović, trenutno najbolji srpski napadač, ovoga puta nije postigao gol, ali je ponovo imao veliki uticaj na igru svog tima, potvrdivši da nije nikakva slučajnost što ga po najeminentnijoj evropskoj štampi "za dres vuku" Real i Barselona. Nekadašnji napadač Crvene zvezde u 50. minutu izvukao se na bok, primio loptu, video na drugoj stativi usamljenog zemljaka Filipa Kostića i pogodio ga u "pertlu". Kostiću je preostao lakši deo posla.

Bio je to pogodak za 1:2 i činilo se da Šahtjor pada, da će biti pregažen u nastavku, međutim, domaći sastav je pokazao zbog čega slovi za jedan od najtvrđih i najiskusnijih timova Evrope. Fonseka je prvo zatvorio sve što je trebalo, a onda malo po malo gradio situaciju iz koje će doći do drugog gola i remija vrednog trijumfa pri takvom brojčanom stanju. Tajson je realizovao ono što je Žunior Moraeš osmislio...

Adi Huter je odlučio da posle dugo vremena odmori svog najproduktivnijeg igrača ove sezone. Uz Jovića, naravno... Sebastijan Ale presedeo je svih 90 minuta na klupi i osetilo se da Nemcima fali "mase" u šesnaestercu.

Bez obzira na tu činjenicu Ajntraht je do vođstva došao baš posle dobrog skoka, što je Aleova specijalnost. Rode diže, a zimsko pojačanje Martin Hintereger pogađa. Doduše uz obilatu pomoć veterana Pjatova

Posle velike greške mladog Evana Ndike - nekontrolisano naleteo na jednog napadača ukrajinskog sastava u svom šesnaestercu - Marlos je poravnao sa bele tačke. Igrao se tek 9. minut i činilo se da ćemo gledati super-goleadu, međutim uslediće koji minut kasnije taj crveni karton za Stepanenka koji je u dobroj meri "ubio" utakmicu...

Ajntraht ide kući s dva lepa gola u gostima, ali daleko od toga da ga možemo proglasiti favoritom u revanšu. Ako kvalitet i nije, iskustvo sigurno jeste na strani Ukrajinaca...

LIGA EVROPE - 1/16 FINALA:

Fenerbahče - Zenit 1:0 (1:0)
/Slimani 21/

Olimpijakos - Dinamo Kijev 2:2 (2:1)
/Hasan 9, Dijas 40 - Bujalski 28, Verbič 90/

Ren - Betis 3:3 (3:1)
/Unu 2, Garsija 10. autogol, Ben Arfa 45+3. penal - Lo Selso 32, Sidnej 62, Lainez 90/

Rapid - Inter 0:1 (0:1)