Koze na terenu umesto Zebri: Agoniji Šarlroe nema kraja

Vreme čitanja: 2min | pon. 07.12.20. | 23:15

Kortrajk nije uspeo da stigne do tri boda protiv bledog rivala

Agonija Šarlroe nastavila se i posle duela sa Kortrajkom koji je sa gostovanja u okviru 15. kola Župliler lige odneo bod (0:0).

Partizanov dželat u kvalifikacijama za Ligu Evrope, od pobede nad crno-belima je u strmoglavom padu forme što najbolje oslikava samo jedan trijumf u poslednjih deset duela. Isprovocirani lošim igrama, navijači domaćina priredili su igračima dan ranije "uvertiru" posuvši celu klupu namenjenu njihovim igračima i stručnom štabu senom istakavši transparent iznad: "Previše koza, premalo zebri. Razumete?". Međutim, ni ovaj potez nije uspeo da razbudi tim koji je u prvih šest kola ostvario isto toliko pobeda, a onda krenuo put ka ponoru.

Domaćin je protiv Korrijka nastavio niz loših rezultata, međutim istovremeno je prekinuo seriju od tri poraza i stigao do slađeg boda, s obzirom na to da za 90 minuta nije uspeo da uputi udarac u okvir gola.

Sa druge strane, tračak sreće nedostajao je gostima da posle pobede nad Ostendeom (3:1) upišu drugo uzastopno slavlje. Najbliži pogotku fudbaleri Kortrajka bili su u 33. minutu kad je Mbojo izveo izveo jedanaesterac, ali je njegov udarac odbranio Dekam i ispravio grešku Đanja. Štoper Šarlroe prethodno je u svom šesnaestercu prekršajem zaustavio Gaja.

Gosti su imali još tri vrlo izgledne šanse, ali su udarci Van der Brugena i Jonkerea bili prelak posao za golmana domaćina, dok je Okansej iz odlične pozicije glavom gađao preko gola.

Blede Zebre, bez Daindija, Flanagana, Goranova i Teodorčuka stigle su do trećeg remija u prvenstvu i posle 15 kola imaju 24 boda, uz sedam pobeda i pet poraza.

Sa druge strane, Kortrajk posle 15 kola ima po pet pobeda, remija i poraza.