
Kragujevčani spremaju revanš voždovačkim Zmajevima, Dudić apeluje na podršku navijača
Vreme čitanja: 3min | sub. 11.11.23. | 10:11
Šumadinci bi pobedom nad Voždovcem iskoračili u plej-of zonu Mozzart Bet Superlige
(Od dopisnika Mozzart sporta iz Kragujevca)
Nakon uspešno prebrođenog gostovanja u Subotici, gde su još jednim ubedljvim trijumfom potvrdili vrtoglavi uspon forme u poslednjih mesec dana, fudbaleri Radničkog 1923 će od 13 časova na stadionu „Čika Dača“ ugostiti velikog dužnika iz prethodne sezone, ekipu Voždovca, u utakmici 15. kola Mozzart Bet Superlige, koju šef struke Crvenih Feđa Dudić vidi kao jednu od ključnih za dalji tok prvenstvene trke.
Izabrane vesti
Kragujevčani su, sada je već izvesno, na dobrom putu da zarade laskav epitet hita jesenjeg dela šampionata. Više od samih rezultata zadivljuje način na koji Šumadinci dolaze do bodova, kroz jednu napadačku, efikasnu i dopadljivu igru, koja nailazi na simpatije i onih koji sebe ne ubrajaju u krug najvatrenijih pristalica kragujevačkog kluba. Poslednja žrtva zahuktalih Šumadinaca bio je subotički Spartak, koji je uspešno odolevao prvih 45 minuta, da bi u nastavku utakmice popustio pred silovitim naletima Dudićeve čete.
"Još jednom bih čestitao mojim igračima na sjajno odigranom drugom poluvremenu u Subotici. To je Radnički kakav ja, a verujem i većina naših navijača želi da gleda. Svakako ćemo nastojati da zadržimo ovakav nivo igre i u narednim utakmicama, naravno uz dobre rezultate", ponosno ističe Dudić.
O predstojećem rivalu, ekipi Voždovca, koja je trenutno pozicionirana na visokom petom mestu superligaške tabele, šef struke Kragujevčana ima prilično visoko mišljenje.
"To je ekipa koja neguje totalno drugačiji stil igre u odnosu na naše prethodne protivnike. Oni po svaku cenu nastoje da grade igru iz poslednje linije i to je nešto što ja kao trener izuzetno cenim i poštujem. Mi ćemo, naravno, nastojati da ih visokim presingom sprečimo u tome i „preotmemo“ im posed lopte. Imaju veliki broj mladih i brzih igrača, posebno na krilnim pozicijama, uz odličnog centralnog napadača, što iziskuje maksimalan oprez sa naše strane."
Situacija na tabeli je takva da bi Šumadinci eventalnom pobedom nad popularnim Zmajevima iskoračili u gornji deo tabele, gde im je, sudeći po prikazanim igrama, ali i kvalitetu igračkog kadra, i mesto. U taboru Crvenih se nadaju da će kragujevačka publika prepoznati važnost predstojeće utakmice i da će bez obzira na vremenske okolnosti u značajnom broju ispuniti tribine stadiona "Čika Dača".
"Ovo je po mom mišljenju možda i ključna utakmica ove jeseni, koja će nam pružiti jasniju sliku o našim takmičarskim dometima i realnim mogućnostima, odnosno pokazaće imamo li snage i kvaliteta da se umešamo u borbu za gornji deo tabele ili ćemo se zadovoljiti pukom borbom za opstanak. Zbog toga pozivam naše navijače da bez obzira na ne baš sjajne vremenske uslove sutra dođu na stadion i pruže podršku ovim momcima, koji su to svojim igrama i rezultatima u poslednjih par utakmica apsolutno zaslužili."

Sutrašnji duel na "Čika Dači" biće ujedno i prilika da se Kragujevčani revanširaju Zmajevima za poraze u sva tri odmeravanja snaga prošle sezone.
"Pogledao sam dve od tri poslednje utakmice sa Voždovcem i neki moj zaključak je da je Radnički prilično nesrećno i nezasluženo poražen u tim utakmicama. Sada nam se eto pruža lepa prilika da naplatimo te dugove i stavimo tačku na ovaj neslavan rezultatski niz."
Dudić je otkrio da će se među konkurentima za mesto startera na sutrašnjoj utakmici ponovo naći Stefan Čolović, dok se povratak na teren najboljeg strelca ekipe Džofrija Činedua očekuje tek nakon reprezentativne pauze.
Šef struke Crvenih se na kraju svog redovnog obraćanja predstavnicima medija osvrnuo i na veliku podršku koju dobija iz Bosne i Hercegovine, posebno od strane tamošnjih medija, koji revnosno prate njegov rad u Mozzart Bet Superligi.
"Naravno da mi puno znači podrška iz BIH. Mislim da se u tamošnjim medijima Radnički u ovom trenutku više prati nego Real Madrid. Ja se ovim putem zahvaljujem svim ljudima iz BIH na brojnim porukama podrške i čestitkama koje dobijam posle svake utakmice", dodao je rođeni Sarajlija sa privremenim prebivalištem u prestonici Šumadije.

MOZZART BET SUPERLIGA, 15. KOLO
Petak
Radnički Niš - Novi Pazar 0:1 (0:0)
/Đo 69/
Subota
13.00 (2,10) Radnički 1923 (3,35) Voždovac (3,60)
16.00 (2,30) Radnik (3,25) Napredak (3,25)
18.00 (12,00) Železničar (6,50) Crvena zvezda (1,23)
18.30 (1,95) IMT (3,45) Mladost (4,00)
Nedelja
16.30 (2,30) Javor (3,30) Spartak Ždrepčeva krv (3,20)
19.00 (1,45) Partizan (4,40) Čukarički (7,50)
19.30 (2,15) TSC (3,45) Vojvodina (3,40)