Kriza Belgrana je prošlost, Temperlej nastavlja da tone

Vreme čitanja: 1min | sre. 30.06.21. | 03:51

Pobede domaćina u susretima 14. kola

Pobeda u gostima Rio Kuatru nagovestila je buđenje Belgrana, a večerašnji trijumf protiv Temperleja (2:1) potvrdio je da je kriza prošlost za tim iz Kordobe.

Domćin je golom Balboe u 42. minutu potvrdio pobedničke ambicije. Napadač Belgrana odlično je reagovao i glavom prosledio centarđut sa desnog boka u gol, međutim Kampana je u 60. minutu neutralisao zaoszazak gostiju.

Temperlej je krunisao akciju po levom boku i doneo izjednačenje, ali je već u 71. minutu ponovo poveo Belgrano. Sjajan udarac Sančeza domaćinu je doneo veliku radost i tri boda, a sve dileme rezrešio je drugi žuti karton Gomeza u 88. minutu

Drugom uzastopnom pobedom Belgrano je potvrdio de serija od osam utakmica bez pobede sada već definitivno daleka prošlost, dok je Temperlej treći uzastopni put ostao praznih šaka.

Ranije večeras Almirante je savladao (2:1) Agropekuario i tako, sa sedam pobeda, nastavio pohod ka mestima koja vode u plej-of.

ARGENTINA 2 - 14. KOLO

Almirante Braun - Agropekuario 2:1 (1:0)